Huijari mamu liikenteessä

ja sitten rajalle

Lihava,pitkät vaaleat hiukset, siistit vaatteet,meikattu ja sormuksia sormissa.
Tarjoaa nähtäväksi pahvilappua jonka toisella puolella on lapsen kuva, toisella surullinen tarina sydänleikkausta tarvitsevasta lapsesta.
Esittelee itsensä Monikaksi.

On ulkomaalainen.

Miksi lapsen sydänleikkaukseen rahaa tarvitseva ei ole sitten metsissämme poimimassa marjoja, tai raatamassa perse ruvella mitä tahansa siivoajan työtä tai jakamassa mainoksia jos kerran on niin kova tarve rahalle?

Aivan, kyseessä on huijausyritys ja ainakin meidän ovelta käännytin matkoihinsa.Olisi hakenut autostaan jotain koristeita myytäväksi.

Siis miksi ei myy sitä autoaan?Aivan, koska kerjuureissuilla tarvitaan autoa eikä ole olemassa lasta tällä naisella joka tarvitsee sydänleikkausta.Sitäpaitsi autossa odotteleva mieshenkilö joka naista kerjuulla kyyditsee ei pitäisi ajatuksesta myydä hänen autonsa.

Kaikenlaista polakkia on käynyt ovella myymässä vaikka mitä "itse tekemiään" tauluja jotka on tulostettu kirjaston koneella netistä.
Nyyhkytarinaan saattaa joku onneton haksahtaakin mutta suosittelen että käskette painua suomesta kotimaahansa TÖIHIN samantien.

16:30 oli tämä nainen liikkeellä Ulvilassa.

Mietin juuri pitäisikö pirauttaa poliisille tästä pullerosta myös jotta tutkivat millä asialla sitä liikutaan tavattaessa?

2

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meathead

      Kannattaa soittaa poliisille. Kotirauhan häiriköintiähän tuo on.

    • läskitiinut kotiin

      Joo sitä voi tosiaan miettiä jos oma lapsi olisi kuolemansairaana, niin pistäisikö ykköset päälle ja lähtisi ovikelloja soittelemaan VAI olisiko tosiaan jossain alipalkatussa siivoustyössä raatamassa kynnet verillä että saa ansaittua rahaa sille lapselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4830
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3085
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3012
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      32
      1575
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      12
      1042
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1021
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      999
    Aihe