Lihominen

kpo_boy-93

Olen 20v nuorukainen. Olen tietoisesti alkanut lihottaa itsenäni, en tiedä mistä se tulee mutta se kiihottaa minua. Olenkin lihonut jo 90kg painooon. Onko tämä normaalia, pitäisikö minun huolestua ?

5

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JOooUo

      Enemmistön mielestä ei varmaankaan normaalia ole. Mutta maailmassa on ties mitä
      ihmeellisyyksiä kehonmuokkauksessa, joissa mennään äärimmäisyyksiin. Joku haluaa olla kehonrakentaja, joku haluaa maksimaaliset rinnat, jotkut laittavat implantteja ja ties mitä överiksi asti, leikkelevät kehonsa osia jotkut jopa amputaatioita. Maailmasta löytyy tuhansia ihmisiä jotka haluavat olla lihavia koska pitävät sitä kauniina joten heidän silmissään et varmasti ole epänormaali.

      Nämä niinsanotut "normaalit" ihmiset jotka elävät tasapaksua elämäänsä päättävät yhteiskunnan normit, joiden perusteella muidenkin tulisi elää. Poikkeat joukosta niin olet silmätikku ja kadulla tuijotetaan monttuauki. Mikäli vain uskallat ryhtyä tuohon, tiedostat lihavuuden haittavaikutukset, mutta olet valmis hyväksymään ne, kestät ihmisten katseita ja ennenkaikkea hyväksyt itsesi ja ulkomuotosi niin anna mennä!

    • On olemassa ihmisiä jotka tyykkäävät siitä kun paino nousee ja maha kasvaa. Itsekin tykkään kun painoni nousee ja maha kasvaa. Yhteiskunta ei ole vain niin suvaitsevainen, lihavuus tuomitaan terveysriskinä ja lihavia pidetään saamattomina laiskoina ihmisinä. Tämä ei ole totta kuitenkaan.

      Minun mielestäni sinun kannattaisi miettiä hyvät ja huonot puolet tuosta lihomisesta ja siitä mitä muut ajattelevat. Jos tuo ei sinua haittaa niin anna mennä ja kasvata iso masu :)

    • Hauska löytää 4v takainen keskustelu:) onhan tuota tullut lihottua, tällä hetkellä painoa raapiat 130kg:)

      • Anonyymi

        Mites on nyt asiat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1164
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      840
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      603
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      532
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      527
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    Aihe