Tämän palstan ongelma

on se, kun kaikilla on hirveä tarve hehkuttaa ja liioitella elämäänsä eikä nähdä metsää puilta ja sitten suositellaan muille omia valintojaan.

Onko äidit liian samanmielisiä ja teennäisiä käymään rakentavaa ja itsekriittistäkin keskustelua näin anonyymisti?
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinhän se on mutta kun olen Facebookissa alkanut hehkutuksen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Realiteetit on erit kirjoitti:

on se, kun kaikilla on hirveä tarve hehkuttaa ja liioitella elämäänsä eikä nähdä metsää puilta ja sitten suositellaan muille omia valintojaan.

Onko äidit liian samanmielisiä ja teennäisiä käymään rakentavaa ja itsekriittistäkin keskustelua näin anonyymisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu