Huonosti vettä kestävää paperia - A4

Terve,

Mistähän löytyisi mahdollisimman huonosti vettä kestävää A4-kokoista (tulostus)paperia?
Eli paperin tulisi "mössööntyä" mahdollisimman helposti heti kun sen kastelee. Monet tulostuspaperit ovat liian korkealaatuisia eikä ole moksiskaan kastumisesta. Tarvitsen kuvansiirtoa varten.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mä olen siirtänyt kuvia Art Mediumilla ja kuvan olen tulostanut ihan tavalliselle "halpakaupasta" ostetulle tulostuspaperille, hyvin on onnistunut kun olen toiminut annettujen ohjeitten mukaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Paperia tarvitaan kirjoitti:

Terve,

Mistähän löytyisi mahdollisimman huonosti vettä kestävää A4-kokoista (tulostus)paperia?
Eli paperin tulisi "mössööntyä" mahdollisimman helposti heti kun sen kastelee. Monet tulostuspaperit ovat liian korkealaatuisia eikä ole moksiskaan kastumisesta. Tarvitsen kuvansiirtoa varten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu