jo eilen. Kyllä Kapin ailahteleva mieli tekee heti päästä tölvimään keskustaa tänne. Leikkiikö vaikeaa ja odottaa anelemista, että suvaitsisi kirjoitella tänne avauksiaan. Vai luuraisikohan puskissa, epäilen.
Miksi HV ei ole tullut jo takaisin palstalle, risteily loppui
Sapiens dux
1354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hoh hoh hooooo, tulisi vaan äkkiä takaisin, tekisi mieli jo kiskoa Paloheinän palleron munakarvoista.
Niin olisi mukava tervata munakarva-aliupseerin persuus ja ripotella sinne höyheniä....;)
Mitä muuta tekemistä meillä keskustalaisilla olisi, tuo tervaleikki kuulostaa ihanalta!
Ho hoo, ho hoo! Olisihan se nähtävyys jos veljelläni olisi höyhenet persiessä, kuten Klara Kotkolla. Ho hoo, ho hoo!
Kepulainen yleisjohtaja haikailee sisältöä tylsään elämäänsä, älä hätäile, kyllä se Kapi tulee sieltä herkullisten ruokien ja hunajaisten juomien parista tänne ja kun noin nätisti pyydätte, niin saattaa näyttää upeita valokuvia kateellisille kepulaisille.
Kyllä tähän porukkaan myös yksi tsadilainen fakki-idiootti mahtuu.
On se jotenkin kummaa miten pienissä ympyröissä tsadilaisten ajatukset askartelevat. Se näkyy myös paikallislehdessä.
Soiko sinulla päässä Mikko "Hassis" Alatalon "Ihmisen ikävä toisen luon" koko ajan, vai helpottako välillä? Heh-heh, sinun Talvivaaran osakkeilla on arvot nyt kohdallaan..!!
Voi tätä riemun päivää, nyt Paloheinä pallero on taas palstalla. Hoh hoh hoooooo minä alan piikittelemään munakarvoista ja vedä sinä yleisjohtajana keskustan järkevä politiikka kehiin.
Keskustan menestys Virossa ottaa Kapia pattiin, onneksi vielä ei ole laajemmin uutisoitu sitä, että siellä on samanlainen vaalirahasotku keskustalla ja, että venäjää puhuvat on Viron keskustan suurimmat kannattaja.
Lähti risteilylle köyhänä evp aliupseerina keskellä talvea ja palellutti nysänsä.
Norjan rannikolla tulee räntää tähän aikaan....;)
Nyt valkeni kepulaisille uusi päivä!!
Evp aliupseeri kapia on niin hauska vedättää....:))
Tosi on. Kapin avauksella ukkoa viedään taas korvasta ympäri maneesia. Yksinkertaista punikki-ruunaa on tosi helppo höpläyttää....;)