Ketkä olisi kiinostuneet Airsoftista Kuhmossa ?

Terve! itsehhän olen harrastanut airsoftia ! mutta porukka hävisi yhtääkkiä! olisikko kuhmossa kiinostuneita pelaajia viellä jos tehtäisiin vaikka joukkue kuhmoon ?
17351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lapset ovat kiinnostuneita pyssyleikeistä.Tuskin sinä mikään terve olet, sen takia se porukkakin kaikkosi. Höpö höpö, isolla HÖÖLLÄ.

Äänestä

Parit pelit ja porukat älyävät sen olevan hölmöjen hommaa. Ei kai ne tänne tuollaista pilipalijuttua tuo, luusereitten juttu.

Äänestä

Vittu te ootte kyllä hömöjä kun ette tajua harrastuksesa mitään! Kehtaattekin tulla haukkumaan !

Äänestä

pyssypelit on tarkoitettu leikittäväksi ennen eskaria, muuten on vähän niinkuin jälkeenjäänyt.

Äänestä
  • Se on harrastus ei sen takia tarvii pöljä olla eikä jälkeenjäänyt van turhapa teille idiooteille on mitään yrittää sanoa!

    Äänestä

" puupyssyt puupäille ja vesipyssyt vesipäille" sekä uutuutena" ilmapyssyt ilmavaivaisille", muuan pölkkypää perukasta puheli.

Äänestä

Ihan turhaa hommaa, menkää ennemmin vaikka ongelle ruokaa hakemaan.

Äänestä

Onko teillä päässä vikaa? Mikä oikeus teillä on tulla toisten harrastuksia haukkumaan? Jos teidän nuoruudessane ei tuollaista ollut niin ei se teitä edellytä haukkumaan.

Äänestä

Ihan turhuutta tuommoiset sotaleikit, pipipäisiä kakaroita riittää jo muutenkin.

Äänestä
  • Kyllä on pipipäisiä vastaajia tähänkin viestiin. Ei siinä sotahulluja synny. Siinä se on harrastus missä muutkin. Hyvää liikuntaa. Voihan poikien lumisodastakin keksiä vaikka mitä, jos on kakkanen fantasia.

    Äänestä

onkohan mummeliinin pää vähän pipi, kun panee pikkupoikia sotaan.

Äänestä

Kuhmolaiset joutuu googlettaa mitä mahtaa tarkoittaa Airsoft. Nopealla Emmerdale-käännökseltä ihmettelevät HooMoilasena että mikä ilmapehmeä :D

Äänestä

Ne kuulat roskaa maaston pilalle

Äänestä

ilmapehmeä meinaa varmaan pääpehmeää pelaajilla :D

Äänestä

saapihan ne poijat pelata jos ne halluu

Äänestä

Pitäisi oikeastaan olla kaikenlaiset ohjatut/säännölliset ammuntaleikit kiellettyjä.
Nehän voi opettaa ja kasvattaa niihin ikäviin tapahtumiin joita on jo muutama suomessakin tapahtunut nuorten toimesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


softis1 kirjoitti:

Terve! itsehhän olen harrastanut airsoftia ! mutta porukka hävisi yhtääkkiä! olisikko kuhmossa kiinostuneita pelaajia viellä jos tehtäisiin vaikka joukkue kuhmoon ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu