puhuttaisiin.
Selviäisi ne mieltä askarruttavat asiat.
Jos kuulisin sen mitä epäilen, päästäisin vihdoin ja viimein irti sinuun liittyvistä tunteista, en elättelisi toivoa.
Sanoit että puhutaan joskus.
Joskus milloin?
Vai oikeasti: ei koskaan ?
Ei asioita voi jättää ilmaan roikkumaan,
ei saa sitten syyttää jos tulee tehtyä vääriä päätöksiä.
Selviäisi ne mieltä askarruttavat asiat.
Jos kuulisin sen mitä epäilen, päästäisin vihdoin ja viimein irti sinuun liittyvistä tunteista, en elättelisi toivoa.
Sanoit että puhutaan joskus.
Joskus milloin?
Vai oikeasti: ei koskaan ?
Ei asioita voi jättää ilmaan roikkumaan,
ei saa sitten syyttää jos tulee tehtyä vääriä päätöksiä.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ei tarvitse syyttää
Ei siinä ole järkeä
Jos jollakin asiaa toiselle niin se selvittää itse
Minulla ei puhuttavaa hänelle, toki voin kuunnella jos hänellä olisi asiaa, mutta tuskin on
keskustelua halusit? En muista, että hän olisi sellaista sanonut, mutta voidaan keskustella, jos hän haluaa. Vai oletko ehdottanut sitä keskustelua irl? Kun eihän näistä täällä tiedä mikä kellekin on ja keltä.
Kuinka tyhmä olet? Jos ainut annettu tunniste ei osu, niin eikö se jo riitä kertomaan, ettei viesti ainakaan sinulle ole?
Kyllä niitä keskusteluja on käytykin, mutta mietin, että onko hän ehdottanut keskustelua tässä lähiaikoina, kun en ihan muista sitä ehkä sattuneesta syystä.
mihin se liittyy, mutta jos tarkoitat sitä IP- numeroa , nii meni erehdyksesä sulle. eikä hänelle.
hänellä ei ole
vain minulla
Tiedät hyvin, ettei sinusta ole puhumaan, eikä muuhunkaan. Et osaa olla lähelläni.
Pääsi ei vain kestä mitään aitoa :D
Kieroilusi kuuluu koiralle :D
Rusakko rakinriesana :D
Rienaajan rääkissä rakkikin rupsahtaa :D
Näinhän se menee, että niistä joista itse on eniten kiinnostunut, ei saa ketään ja ne jotka ovat villeimmin kimpussa, niistä ei juuri välitä ja se vain innostaa ko. ihmisiä lisää. Ja jos yrittää samaa metodia potentiaaliseen elämänkumppaniinsa (lue= vaikeasti tavoiteltava, välinpitämätön), lopputulos on jotain ihan muuta kuin olisi toivonut.
Jos me hänen kanssaan edes yhden kerran oltaisiin lähekkäin. En vastaisi seurauksista....
puhua meidän kin pitäisi. Minun ja hänen, mutta jos ei halua niin ei halua. Ketään ei voi mihinkään pakottaa.
sanonut sinulle että ei halua ?? kerro.
ilmaissut hänelle halusi puhumiseen vai onko tuo pelkkää nettiskeidaa?
yhden kerran olisitte lähekkäin. ja kuitenkin syytät häntä ettei hän halua puhua.miten
voit sen tietää jos kerran ette ole olleet edes kertaakaan lähekkäin. oliko aiheetonta
syyttelyä?
Ei.en syytä ketään mistään. Lähekkäinkin ollaan aiemmin oltu.
En aio kuitenkaan tänne kaikkea kertoa. Eli ei siitä sen enempiä.
Ai nytkö sopis keskustella . Antaa asioiden vain roikkua sikäli kuin minusta en tule tekemään minkäänlaista aloitetta keskustelu yhteyden luomiseen . Toki voin keskustella jos sellaisen tilanteen järjestät. Eikö saa syyttää vääristä päätöksistä muista ne oli sinun päätöksiä ei minun.
Omasta kokemuksesta voin kertoo et ei kannattais miettiä niin syvällisesti noin alkukantaista asiaa kuin pariutuminen. Eli enemmän intohimoa peliin ja vähemmän analyyttistä sitku-mutku-entäsmitäsjos-pohdiskelua.
Sitten kun kandi on löytynyt, niin rakentamaan molemmin puolin kestävää suhdetta. Sen tarveaineet ovat: Anteeksi anto, empatia, aito välittäminen, toisen kunnioittaminen, itsestään huolehtiminen jotta syttyy ja säilyy kiihkeä intohimo ja rakkauselämä. Pidetään se ruoho vihreämpänä aidan tällä puolella
Hhmmm just noin. Mutta siihen kään ei voi ketään pakottaa.
"Sanoit että puhutaan joskus."
Ei minuunkaan tuo täsmää, mutta silti sama toive on minullakin, omaa häntä ajatellen.
Kumma kun muuten oon niin puhelias, ja kyllä hänenkin kanssaan kaikesta muusta pystyn puhumaan, mutta tästä. Silti mieltä hiukan keihertaa puhumattomuus.
Puhuu pelkkää palturia!
Sä suollat sontaa. Sujuu sielukkaasti sekin ;)
Keljukani koiran kumppanina.
Sushukka survoi Siikrusta sylttyä...
Tyranni tappoi tyttösenkin. Pestasi pikkupiskin pilkkahintaan pantavaksi...
Kohtako kalmankellot kutsuvat koiraa....
Verenimijä värnyy viatonta verta voimistuakseen ...
“Keskeinen osa minäkuvaa on käsityksemme ulkoisesta olemuksestamme. Minäkuva heijastuu ulkonäköön”, sanoo psykologi Minna Martin.
“Jos koen itseni epävarmaksi, se näkyy. Samoin se, jos koen itseni viehättäväksi”, Martin jatkaa.
Ihminen toimii minäkuvan pohjalta.
“Ihmiset, jotka kokevat itsensä viehättäviksi, toteuttavat viehättävyyttään”, Martin jatkaa.
“Viehättävyys voi olla taakka. Ihminen saattaa yrittää viehättää ollakseen hyväksyttävä.
Onneksi en ole viehättävä.
Omasta mielestäni minäkuvan heijastuminen ulkoiseen olemukseen vaikuttaa kaikista eniten ryhtiin. Siihen miten ihminen kantaa itsensä.
Vaikka ei naama niin nätti olisikaan, tai nainen muodollisesti pätevä, niin se miten on ja liikkuu, se vaikuttaa isosti siihen viehättävyyteen.
Tietenkin myös se, mitä suusta tulee ulos ;)
näis viesteissä, kun vihajiallaan tyyliin " sanoit joskus sitä" " sanoit joskus tätä". Jos kerran on ollut irl:ssä puheyhteys, miksi tulla tänne jauruamaan yhtään mitään??!!!
Vai tarkoitatko ap, että sun kohteesi on tällä palstalla sanonut noin, ja sä varmaksi tiedät että kyseessä todellakin oli hän?
Huh HUh Huuuuuu
Skeidaa
Se ei mennyt niin
Vaan näin
Sä vihasit ja halveksit
Mä vaan toivoin rakkautta
ei tää sitten kellekkään ole