.
eikö niitä SWE-ohjelmistoja saa liiskattua pois
On maailmassa muitakin maita kuin Ruotsi!
.
Kanavapaketieissa liikaa SWE-
5
150
Vastaukset
- dsgfdafaDFADSf
kyllähän ruotsissa ihan hyviä kanavia on, ei siinä mitään. mutta miksi tosiaan vain ruotsin kanavia, miksei norjan ja tanskan kanavia saa mistään tilattua? no saahan niitä toki netistä katseltua epävirallisesti..
- ffffff1
eurosportilta tuli snookeria ja selostus tietysti ruotsiksi,olisivat laittaneet vaikka alkuperäisellä englannilla
- ef ef
Johtunee siitä että, lähetykset suomeen kiertää ruotsin kautta. Sieltä on peräisin nämä Nordic kanavista versiot. Aikoinaan analoogisen satelliitin aikaan monet kanavat tulivat suoraan mm. Briteistä. Nykyään on valloillaan jokin sanoisinko lokalisaatio juttu. Erikseen Nordic versio vaikka se tarkoittaisikin huonompaa ohjelmatarjontaa kuin alkuperäinen tekstittämätön.
Kyllä nykytekniikalla varmasti olisi mahdollisuus lisätä tekstitys myös muuhun kuin Nordic pohjoismaihin suunnattuun versioon. - jjgfngjgkfngngkrllkt
ef ef kirjoitti:
Johtunee siitä että, lähetykset suomeen kiertää ruotsin kautta. Sieltä on peräisin nämä Nordic kanavista versiot. Aikoinaan analoogisen satelliitin aikaan monet kanavat tulivat suoraan mm. Briteistä. Nykyään on valloillaan jokin sanoisinko lokalisaatio juttu. Erikseen Nordic versio vaikka se tarkoittaisikin huonompaa ohjelmatarjontaa kuin alkuperäinen tekstittämätön.
Kyllä nykytekniikalla varmasti olisi mahdollisuus lisätä tekstitys myös muuhun kuin Nordic pohjoismaihin suunnattuun versioon.Ruotsin lisäksi tanskasta noita jaellaan. Esim discoveryn videoserverit ja uplinkkaus pohjoismaille sijaitsee tanskassa. Ihan mainonnan takia, tanskassa uhkapelifirmojen mainokset on laillisia, muissa pohjoismaissa ei. Huomaako tämän jotenkin discoveryn mainoksista? :)
- mainoksista
jjgfngjgkfngngkrllkt kirjoitti:
Ruotsin lisäksi tanskasta noita jaellaan. Esim discoveryn videoserverit ja uplinkkaus pohjoismaille sijaitsee tanskassa. Ihan mainonnan takia, tanskassa uhkapelifirmojen mainokset on laillisia, muissa pohjoismaissa ei. Huomaako tämän jotenkin discoveryn mainoksista? :)
Onhan esim. Suomi-arvat suomeksi mainostettuna, sitten on Eurosportilla ruotsinkielellä joku pelimainos jne. eli kyllä niitä mainostetaan muissakin maissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1613620Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki143051Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252771Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne522651Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882527PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist502520Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112300Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831987Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827- 1401793