hei viisaat autoihmiset!
paljonkohan tulisi maksamaan alatukivarren pallonivel kun korjaamolle vie ?
auto olisi ford,mondeo.. vuoden 99
alatukivarren pallonivel
13
10809
Vastaukset
- avuttomuuden huippua
voihan kiesus, kysäise nyt hyvä poika suraan korjaamolta, paha mennä lupailemaan ja arvailemaan muiden puolesta.
- Simpelimanni
Osa ei ole kallis. Varmaan jotain kolmen kympin luokkaa. Työlle voi tulla hintaa kun ohjeaika yhden alapallonivelen hommalle tuommosessa kakkoskoppasessa mondeossa on 2tuntia (autodata). Ja sen mukasesti korjaamo laskuttaa.
- varma tieto
269 €
- nivel
Eipäs ole varma tieto eilen vaihdatin molemmat alapallonivelet Järvelän AD kor-
jaamolla MAKSO OSAT TYÖT 140€ ON KUITTI jos kiinnostaa et taida tietää
muuta kun sen mikä nenästä suuhun valuu .
- ---
pallonivel maksaa motonetissa 13,90 ja siihen sitten ne kustannukset päälle joita sen nivelen viemisestä sinne korjaamoon tulee,niin olisko se yhteensä joku 30 euroa.
- yliasentaja
Siihen hintaan käy jo kahvilla Motonetin ja korjaamon välillä. Tarkoittikohan aloittaja kokonaiskustannuksia osan vaihdolle?
- ---
yliasentaja kirjoitti:
Siihen hintaan käy jo kahvilla Motonetin ja korjaamon välillä. Tarkoittikohan aloittaja kokonaiskustannuksia osan vaihdolle?
sitä että tarkoittiko aloittaja kokonaiskustannuksia osan vaihdolle en tiedä,mutta kysymys kuului paljonko pallonivelelle tulee hintaa kun sen vie korjaamoon.
- hs11
Auraukse olis myös hyvä säätää nivelen vaihdon yhteydessä.
- reijon korjaamo
Reilusti alle 500 e aurauksineen.
- ylihintaista p....a
Autoasi "korjaamot" kierrä kaukaa, ei onnistunut escorttiin alatukivarren vaihto vaan jättivät pultin löysälle ja tietty irtosi ja tukivarsi heilui hullun lailla ja hyvä ettei menny ojaan koko auto moottoritienopeudessa.
Pari vuotta aikaa tästä ja "korjaamo" löytyy Espoon Suomenojalta.
- työnnä suohon
Työnnä romusi suohon, tämä on autoja käsittelevä palsta.
- Anonyymi
Rauhoitu ladakuski🛴
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rauhoitu ladakuski🛴
Voisit opetella kalenterin ja varsinkin se neljän viimeisen numeron merkityksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1786535- 1481794
- 1131578
- 511310
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46992Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢38953Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu96933Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5859Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan241835- 41809