Ilves on vihdoin vedossa, vanha kissapeto on hyvinhyvin nälkäinen, laihojen vuosien takia, mutta nyt on Hakamettässä ollut vaan pelkkiä saaliita! GOGOGOU Ipa!
Hauskaa huomata, että Ilves fanit ovat jälleen kaivaneet pipot ja huivit jostain kaapin pohjalta ja taas kantavat niitä ylpeinä. Halissakin varmaan aivan eri fiilis, kuin viime kaudella. Nautitaan!!
Jihuuuu!!!
ipatus
2
128
Vastaukset
- Ipappa.
Jokos jollekkin on selvinnyt kuka oli se ilvekselin pelaaja kuka sai takaapäin jokeria hanuriinsa siinä KHL-mainoksessa? Siitä mihin kyseisen tapauksen mällit lensivät, on oikein äänestyskin järjestetty ilvesfoorumilla.
- ipatus
KHL ei ole Liigaa, joten emme tiedä tai tunne tapausta. Eikä muutenkaa kiinnosta ruikuttavat tapparalaiset jotka katkerana hävisivät viime kauden finaalisarjan. Ilves sentään voitti omansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.544679Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2313285Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2633221Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123212Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie311672- 1011528
- 1661140
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA641004Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122947Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33787