Ilves on vihdoin vedossa, vanha kissapeto on hyvinhyvin nälkäinen, laihojen vuosien takia, mutta nyt on Hakamettässä ollut vaan pelkkiä saaliita! GOGOGOU Ipa!
Hauskaa huomata, että Ilves fanit ovat jälleen kaivaneet pipot ja huivit jostain kaapin pohjalta ja taas kantavat niitä ylpeinä. Halissakin varmaan aivan eri fiilis, kuin viime kaudella. Nautitaan!!
Jihuuuu!!!
ipatus
2
120
Vastaukset
- Ipappa.
Jokos jollekkin on selvinnyt kuka oli se ilvekselin pelaaja kuka sai takaapäin jokeria hanuriinsa siinä KHL-mainoksessa? Siitä mihin kyseisen tapauksen mällit lensivät, on oikein äänestyskin järjestetty ilvesfoorumilla.
- ipatus
KHL ei ole Liigaa, joten emme tiedä tai tunne tapausta. Eikä muutenkaa kiinnosta ruikuttavat tapparalaiset jotka katkerana hävisivät viime kauden finaalisarjan. Ilves sentään voitti omansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1407311Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1405149Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753854KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa63363Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293265Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122911Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni672734Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.132694Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,652364Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu982200