POP Tavoitetilin lopettaminen?

POP Tavoitetililtä ei voi nostaa rahaa kolmen ensimmäisen vuoden aikana. Voiko tavoitetilin lopettaa ja ottaa rahat pois? En ole löytänyt asiasta mainintaa.
21552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näköjään POPin sivuilla ei ole yleisessä jaossa tiliehtoja.

Yleensä tuollaisessa tapauksessa ennenaikaisesta tilinlopetuksesta tulee euro- tai prosenttimääräinen sakko ja/tai ei korkoa talletusajalta. Lisätiedot pop-pankista.

- luulisi, että ne tiliehdot näkyisi edes nettipankin puolella

Äänestä

Pakkohan tiliehdoissa on löytyä kohta tilinlopetuksesta.Voi olla, että perivät provision tai korko meni . Ota yhteyttä Poppariin ja vaadi tilinlopetusta, niin näät mitä kertovat
ja tämähän on yksi tapa kerätä tukkurahaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Titityyti kirjoitti:

POP Tavoitetililtä ei voi nostaa rahaa kolmen ensimmäisen vuoden aikana. Voiko tavoitetilin lopettaa ja ottaa rahat pois? En ole löytänyt asiasta mainintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu