ekstaasi + seronil = ?

ittyreckless

Kuulin, että ekstaasi ei vaikuta yhtä hurmaavasti jos syö seronilia. Tietysti se on hyvin yksilöllistä, mut eroaako tuntemus yleensä paljonkin riippuen siitä syökö seronilia vai ei?

Kuinka kauan tulisi olla syömättä seronilia, jotta pääsee "nollautumaan" lääkkeestä ja saada just sellaisen ekstaasikokemuksen kuin saisi ilman miellialalääkkeitten saman aikasta käyttöä??

Olis tulossa tilaisuus kokeilla essoo mut mietityttää toi niitten yhteiskäyttö...

Kokemuksia, ajatuksia, neuvoja? Arvailuja? :)

8

4453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi se vaikuttaakin tosin ei toivomallasi tavalla.

      Et olisi ensimmäinen joka kuolee serotoniini-syndroomaan.
      Kaveri meni siihen ja johtui juuri yhteiskäytöstä essojen ja ssri:n kanssa.

    • ittyreckless

      Olin lukenu että vaan mao-lääkkeitten kanssa essost tulee aika varmasti paskoi vaikutuksii/henki pois, mut luulin et seronil ei aiheuta vaaraa kun se ei kuulu niihin?

      • Sun täytyy sitten kokeilla.
        Tk, Ea, Ra


    • 10+6
    • mitsubishibond

      ^^ Itselläni oli 10v cipramil lääkitys ja kesäisin ibizalla viikon aikana tuli aina otettua 2-4 essoa illassa koksua alkoholia blossia. Ei ollut mitään edes läheltä piti tilanteita. Voi olla ettei kolissut niin kovaa cipramilin vuoksi ja siksi menikin pari nappia illassa enemmän kuin kavereilla.

    • sohlo

      ei vaikuta mitenkään, itselle tuli vain äärimmäinen v*itutus tuosta kombinaatiosta

    • hugo2

      mitä keltainen teräsmies sisältä

    • Anonyymi

      Ite syön aamul seronil 20mg ja vedän essoi välil vähä lievittää essojen effectii mut ei poista kokonaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe