joillekin helpointa keksiä näitä
Gallup; Mikä hänessä on rumaa
mikä ruminta
11217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ei mikään.
käytös
alkaa luetteloimaan niitä kaikkia, kun menisi koko loppupäivä. Täytyy lähteä. ;)
Pelle !
Hankala käytös:
- ei vaivaudu vastaamaan viestiin, vaikka pyytäisin
- hankala saada puhumaan
- päättämättömyys
- kyseenalainen taito saada minut ärsyyntymään
- anteeksiantamattomuus
- flirttailee ilmeisesti vain lekillään
- olettaa minun tietävän asioiden laidan, vaikka esittäisin kysymyksen
- ei tunnu arvostavan minua
- perääntyy mieluummin kuin ratkoo asioita
Vastapainona on kuitenkin ne kauniit asiat, jotka saavat minut ikävöimään häntä.
tuo perääntyy mieluummin kuin ratkoo asioita ja ei vastaa viesteihinon myös mun toiminta tapaa jos on riita päällä.
Mut saa viestiin ja puhelimeen vastaamaan ja asioita ratkomaan sellainen hyvin yksinkertainen asia kuin että vasta puoli alkaa osoittamaan jonkinlaista ymmärrystä minun puoltani kohtaan asioissa. ei samaa mieltä tarvitse olla mutta että alkaa osoittamaan että ymmärtää myös minun kanalta asiaa.
asiat joiden takia mä Ignooraan jotain riitelyn jälkeisiä viestejä, puheluita ja en halua sopia on yleensä vastapuolen asenteessa: SINÄ TEIT SITÄ, SINÄ OLET PASKA, SINÄ KUN ET KOSKAAN. SINÄ..jne
eli syyttely, haukkuminen ja itsensä oikeassa olon korostaminen jossa ei näy minkäänlaista merkkiä siitä että vastapuoli olisi ymmärtänyt yhtään minun kantaani ja minun tunteitani. Silloin ingnooraan tasan niin kauan kunnes viestissä alkaa tuleen esille jo ymmärrys minunkin kantaani kohtaan. Sen jälkeen olen kyllä itse ainakin hyvinkin keskustelu haluinen.
mitä jos kirjoittaisitte vaihteeksi itsestänne?
mikäs teissä itsessä on rumaa?
ruma ja ihrainen. Raskausarpien peittämä. Kasvoja kattelis, jos vaatteita ei riisu.
Käyttäytyy ilmeisesti ujoudestaan johtuen vähän hankalasti, ja minä en osaa käsittää häntä!
Lisättäköön vielä, että ujous voi olla myös hyvin viehättäväkin piirre...
kaikki mitä viha miehessä voi inhota munakin mukaan lukien, käytös, toisen itsestään selvyytenä pitäminen, sairas nautinto toisien satuttamisesta.. huhuh..