Sakkoja tuli, toivottavasti riittävän paljon, jotta rasististen valheiden levittäminen saadaan loppumaan.
http://yle.fi/uutiset/karkkainen_tuomittiin_magneettimedian_juutalaiskirjoittelusta_sakkoihin/6892357
http://yle.fi/uutiset/karkkainen_tuomittiin_magneettimedian_juutalaiskirjoittelusta_sakkoihin/6892357
Vastaukset 37
Vanhimmat
Toivottavasti sananvapauden puolesta taistellaan yhtä raivokkaasti kuin siionismin puolesta. Pelko on herännyt......
Sananvapauteen ei kuulu vaarallisten valheiden levittäminen.
Vaarallisen siionismin levittäminen ei kuulu suomalaiseen yhteiskuntaan. Kaikki kaltaisesi ääriaines on vaarallista.
Kärkkäinen ja tavarataloyhtiö saivat sakkoja. Onhan aika jakomielinen tilanne kun Kärkkäinen on Magneettimedian päätoimittaja ja tavarataloyhtiön toimitusjohtajana kun taas tavarataloyhtiö J. Kärkkäinen on irtisanoutunut Magneettimedian kirjoituksista.
Käsittämätön tuomio. Nyt kaikki Kärkäiselle ostoksille, helpotetaanJuhan väärää tuomiota
Minun osaltani Kärkkäisen kaupat ovat boikotissa ja pysyvät.
Käsityskykysi taitaa olla aika rajallinen, jos et ymmärrä, miksi langettava tuomio tuli.
toivottavasti pysyt maakuopassasi poissa ihmisten parista
tuomitsen kärkkäisen tuomion
Kärkkäisellä asioivat edistävät huuhaan ja rasististen valheiden levittämistä.
Kärkkäisellä asioivat edistävät sananvapautta ja estävät siionististien petosten levittämistä.
Kokeilepa kirjoittaa Magneettimedian www-sivuille kommentti, jossa esimerkiksi korjataan holokaustin kiistäjien väitteiden asiavirheitä, niin näet, millainen on Juha Kärkkäisen käsitys sananvapaudesta...
Kokeilepa käydä Kärkkäisellä ostoksilla, kun saa työkyvyttömyyseläkkeesi. Tietenkin maksat Isrselin ystävien jäsenmaksun ensin.
Minun maailmankuvani on rationalistinen enkä halua rahoittaa ihmisten tyhmentämistä Magneettimedian sisältämällä hölynpölyllä.
Kärkkäisellä kannattaa käydä ostoksilla!
en nähnyt mitään yllytystä mitään kansakuntaa kohtaa kärkkäisen kirjoituksissa,, ei yhtään kertaa kirjoituksissa käsketty,millään tavoin uhata/uhkailla juutalaisia . ei käsketty kivittää hengiltä, tappaa naista jos se raiskataan aviorikokseen vedoten..ei uhattu millään tavoin, menee aika sairaaksi jos mistään aiheesta ei saa kirjoittaa negatiivisesti,,, aika sairas tuomio oikeusoppineilta tulu tällä kertaa, olikohan lautumiehet vihreiden puolueen jäseniä, kökkötraktori kukkahattuhyyssäritätejä..
Aika yksinkertainen olet, jos et huomaa edes "Siionin viisaiden pöytäkirjoissa" juutalaisvastaista yllytystä.
ja kohta musumanit ja muslimit vetää suomalaisia oikeuteen samoin perustein kuin juutikset kärkkäisen. ja kas kummaa saavathan nuo juutalaiset ja muut uskovaiset kirjoittaa lehdissään ihan mitä haluavat kristityistä, jopa tappavat niitä pelkän väärän uskonnon takia,
"saavathan nuo juutalaiset ja muut uskovaiset kirjoittaa lehdissään ihan mitä haluavat kristityistä"
Eivät saa tässä maassa ja hyvä niin.
Jos kaikkialla näkee juutalaisten salaliiton,käräjäoikeus ei ehkä ole oikea paikka.
Se oli Kärkkäisen liikkeen loppu. Veikkaan että alle vuodessa velkojat vievät konkurssiin yrityksen. Samalla loppuu perättömien ja ammattitaidottomien juttujen kirjoittelu.
HYVÄ HYVÄ !
Eihän hyvin kannattavaa yritystä konkurssiin laiteta. Tyhjän naurajat saa nähdä.
Sananvapaus on Suomessa arvokas asia. Ei sitä myydä siionisteille noin halvalla.
Kärkkäinen on suomalainen rehti yrittäjä.
540 euroa jaettuna 90 päiväsakolla on vain 6 euroa. Se on pienin mahdollinen päiväsakko, jota käytetään, jos tuomitun ansiotulot ja varallisuus ovat vähäiset.
...no kyllä tuo kärkkäinen oikeassa oli.....
Aivan oikean rangaistuksen tyyppi sai niistä typeristä kirjoitteluistaan, mutta hänen henkilökohtaisten sakkojensa olisi pitänyt olla paljon suuremmat.
Tästä on helppo vetää itsekin se johtopäätös, että eipä vastaisuudessakaan tarvitse siinä kaupassa asioda. Tosin sen liiikkeen lattioita en ole kuluttanut aIkaisemminkaan, enkä muutenkaan ole siellä takahikiällä Ylivieskassa asioinut.
Aivan samaa tavaraa kun saa edullisemmin muualta ja muualla palvelutarjontakin on huomattavasti Ylivieskaa monipuolisempaa.
Ylivieskahan kun on sellainen tuppukylä, ettei siellä juuri mitään ole.
Kirjoittelusta ja tuomiosta huolimatta Kärkkäinen on erittäin iso työllistäjä ja iso veronmaksaja, vaikka velkasaneerauksessa onkin. Tähän harva meistä kirjoittelijoista pystyy, joten käyn kyllä edelleenkin siellä ostoksilla.
Taitaa olla paljon kateutta takana näissä kommenteissa.
En näe Kärkkäisen tilanteessa mitään kadehdittavaa.
Juuri tuo näköalattomuus ja ahdasmielisyys on ongelmasi. Toivottavasti juutalaisyhteisö tulee sinua loppumatkallasi.
taidatte olla jumalanarmosta SAMARIALAISIA
Keskustelussa yhtäläisyyttä Berlusconin tukijoihin. Kaveria vaan kehutaan ja tuetaan vaikka oikeuslaitos on tuomion antanut. Ihmiset ovat sokeita tälläisissa asioissa.
Siinä tosiaan voi käydä niin, että juutalaiset tulee ja ostaa koko liikkeen konkurssipesältä. Se ettei palkkaa ole J Kärkkäiselle maksettu koko vuonna voidaan tulkita valmistautumiseksi ko. asiaan. Kaveri on ajellut pakoon poliiseja ja yllyttänyt muita ottamaan rikoksensa kantaakseen. Näitä koijareita on joka kylällä. Jos kaikki olisi samanlaisia ei hommasta tulisi yhtään mitään. Onneksi on oikeuslaitos.
Huono homma Kärkkäisen tavaratalolle. Mikään yritys ei ole pysyvässä nosteessa jotain positiivisempaa pitäisi saada kehiin kuin TJ:n käsittämättömät jutut.
Erittäin huonoa mainosta, paitsi yritykselle itselleen, myös Ylivieskan kaupungille ja koko seutukunnalle.
Ei tuota konkurssikypsää firmaa vaan kukaan kadehdi. Velkasaneeraus tarkoittaa,että rahoittajat ja heidän kauttaan yhteiskunta maksaa osan kärkkäisen veloista.
Alkuperäinen syyttäjän vaade yhteisösakosta oli 90t€ mutta hän sen sitten puolitti, koska se ois tullu meille veronmaksajille kalliimmaksi.
Asaikkaita on vähentynty merkittävästi Kärkkäisellä ja mainostajat ovat lähteneet pois.
Konkurssi ois edessä, mutta yhtesikunta pelastaa.
Tällainen sit vääristää kilpailua.
ei huomaa kärkkäinen että omassa porukassa tosi paljon hyväksikäyttöjä!? natsi market tämäkin
Autetaan nyt Juhaa ja joukolla ostamaan huomenna.
Kärkkäinen on kova liikemies luonut hienot puitteet jossa väki viihtyy,vähän särmikäs ei mikään marjanpoimija...voi koittaa panna paremmaksi jos pystyy...
Jussi ei ole mikään vellihousu kuten esim. Juha Kauppi!
On luonut monta työpaikkaa Suomenmaalle.
Ylivieska lähti nousuun Kärkkäisen ansioista tästä ei ole kahta puhettakaan!