Odottaako T.Turunen, että Holopainen pyytää Nightwishiin?

Turunen.T

Tarja Turunen on esiintynyt yhdessä Nighwhishin kolmannen laulajan kan-
sa. You Tubea katsoessa tuli vaikutelma,kun lauloivat vanhan Nigtwhisin
biisin yhdessä, että odottaako Tarja Holopaisen yhteyden ottoa?

Pyyntöä takaisin Nihtwhisin laulajaksi? Esiintyi mahtipontisesti. Turusen
soolouran ei ole oikein lähtenyt nosteeseen, vaikak on yrittänyt kaikenlaista.
Joulukonsertit kirkoissa taitaavat olla ainoaa musiikkia, joka vetää ihmisiä
kuuntelemaan.

18

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gt45t5ty5ty5y5y53

      Holpainen on pelle. Halusi sussun Tarjasta, mutta Tarja ei lämmennyt niin sai lähteä.

      • Turunen oli

        hajottaa koko bändin diivailullaan ja sai lähteä.

        Holopainen on tehnyt käytännössä KAIKKI Nightwish-biisit kun taas laulajia on maailma pullollaan, kuten varmaan tyhminkin on huomannut.

        Kukahan se pelle siis on?


    • arnolds

      Eikös se Turusen ukko sotkenut kaiken?

      • kyllaonkullikko

        niinhän siinä kävi kun kusettaja marcello teki itsensä tykö.
        turunen sai lähteä


    • Ei odota

      Mihinkään miljoonamyyntiin ei ole yltänyt, mutta levyt ovat myyneet riittävän hyvin, koska tekee koko ajan uusia.

    • Disney Tuomas rules2

      Holopainen on bändin tärkein henkilö, sillä hän säveltää ja sovittaa kaikki biisit.
      Ulkopuolinen "hoilaaja" naislaulaja, joka tulee valmiiseen pöytää kun biisit on tehty ja sanoitus on raapustettu on vain työläinen, joka ei ole mikään biisin tekijä tai luova bändin jäsen.

    • +8+08

      Mutta ei yleisölle.

    • Kyseeesä ei

      ollut vanha Nightwish-biisi, koska Turusella ei ole niihin mitään oikeuksia.

      Over the Hills and far away on vanha Gary Moore renkutus...

      • Spede Loiri

        Kyllä semmonen kevyt-hevi-versio on kaukana alkup. Ikävää vinkumista ja sähköhanuria.


    • Floor Jansen on

      nykyään Nightwishin vakituinen laulaja ja bändin jäsen.

    • Tsekatkaa Floor

      Jansen youtubesta. Komea hollantilaisamatsoni ja upea, kaunis wagnerilainen soprano-ääni.

    • Paskapaskapaska

      Paska.

    • Diiva harppu

      Sain Tarjan uuden levyn ilmaiseksi koska sen lahjoittaja ei siitä pitänyt. Yritin kuunnella ja 10 biisistä oli yksi jonka pystyi kuuntelemaan loppuun. SURKEAA!! Ja kyllä se oli Cabulin syy miksi Tarja erotettiin, ei Tuomaksen.

      • Akka aiheutti niin

        huonon fiiliksen koko bändille, että siitä oli pakko päästä eroon.

        Esim. vuoden viimeiseltä etelä-Amerikan kiertueelta Turusen kanssa löytyy filmiä, jossa kaikki (paitsi Emppu, joka käskee lopettaa kuvaamisen) kritisoivat diiva-laulajan kulkevan hieman liikaa omia polkujaan...


    • hartaita säveliä

      Ei muuta, kun JOULUKIRKKOON RÄÄKYMÄÄN. Mummot pyhkii silmiään...

    • Tarjafani

      Vasta luin toisenkin bändistä lähteneen laulajan haastattelua, valitteli muun muassa sitä, ettei sopeutunut joukkoon, kun ei kiinnostanut vetää lärvejä joka ilta. Tarja on lahjakas laulaja, eikä Nightwish ole enää ollut sen jälkeen entisensä.

      • Katkeraa jokellusta

        lahjakkaita laulajia on maailma pullollaan, miljoonamyyntiin pääseviä säveltäjiä todella vähän...


    • Anonyymi

      EI Tarjaa takasin... NWn musa muuttui paljon jo ONCE-albumin myötä.. Nyt kun sitä jälkikäteen kuuntelee nykyisen Floorin ja ex-solisti Aneten jälkeen huomaa sen aukon, joka Turuselta rehellisesti sanottuna puutuu ja puuttui laulajana, vaikka upea, ammattitaitoinen hyvin koulutettu sopraanolaulajana onkin. Totuus on se, ettei Tarjan ääni ole riittävän vahva ja kova. Lisäksi hän ei ole musikaalisesti juuri rytmitajultaan oikeasti niin lahjakas luonnostaan, kuin nämä kaksi hänen jälkeensä tullutta solistia on ollut ja on. Tämän eron kyllä huomaa, jos on itse musiikillisesti vähänkään kartalla. Kyse ei ole siitä kuka parempi tai huonompi. Kaikki ovat loistavia vokalisteja, mutta niin erilaisia.
      Floor on kuitenkin äänialoiltaan laajin ja vahvin tulkitsemaan koko tuotantoa ajatellen, vaikkakin erityisesti juuri Aneten tekemät vaativat levyt haastavat häntäkin.
      Tarjan aika oli hyvä, mutta ilman tuota kipeää eroa ei myöskään NWn musiikki olisi voinut muuttua suuntaan johon se on muuttunut, eli yhä suuremmaksi, monimutkaisemmaksi ja kiehtovammaksi kuulijalle.
      Nämä asiat vaativat herkkyyttä, luontaista lahjaa musiikilliseen tulkintaan tunteella syvällisesti sekä sitä muuntautumiskykyä ja äänen voimaa sekä uhmakkuuta, joka Tarjalta uupuu.
      Edelleen korostan, että kaikki vokalistit ovat olleet aikansa kuningattarina, mutta Floorin jääminen pois tai vaihtuminen aiempiin solisteihin olisi NWn lopullinen turma aivan varmasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe