Kuka tuota ravia.fi palstaa moderoi? Kritiikkiä ja keskustelua ei suvaita moderaattorin suosikeista, mutta jos kyseessä on joku toinen, niin nimittelyä, herjausta yms ei poisteta sivuilta, vaan sitä suorastaan suojellaan ja siitä ilmoittajat bannataan sivulta?
Kuka on tämä Masi Tolkki? Onko hän vastuussa tuosta moderoinnista tuolla palstalla?
Ravia.fi
9
1245
Vastaukset
- ihme touhua
Ihmisten bannaus on siellä muotia. Kertoo aika paljon tuon palstan moderoijan itsetunnosta, kun pitää omien mielipiteiden pohjalta johdatella aiheita palstalla. IP bannaus muutenkin on naurettavaa, kun monesti bannaavat käyttäjiä sivulta pois, jotka eivät ole millään tavalla rikkoneet kirjoitussääntöjä.
- huvitus
IP osoitteiden bannaaminen nykyaikana, kun ihmisillä on vaihtuvat IP osoitteet on kyllä idiotismia isolla I:llä. Banneja jaetaan, mutta todellisuudessa ne menee ihan väärille tyypeille?
- jakaa vuosien bannej
päässä sillä on ainakin vikaa......
- rap
onko Ravia kaatunut???
- Tanttiantti
Ravia.fi Sivusto on kuin suoraan Neuvostoliitosta. Joku Kauko siellä isännöi ja sulkee pääsyn jos vähän käy kunnian päälle. Turha sivusto.. Jos haukut Forssia saat kirjoittaa mitä haluat ja jos arvostelet Teivaista niin pääsy loppuu. No nukutaan yön yli ja katsotaan miten isolla lekalla lyödään.
- Joint Oak
...jos haukut Forssia....nimenomaan näin! Olen joskus vieraillut palstalla ja huomannut miten kateus ja kauna kukoistaa nimenomaisesti juuri Mika Forsia kohtaan mutta en ole tullut ajatelleeksi että se johtuu siitä että esim Teivaisen ajosuorituksien kritisointeja ei suvaita (Forssin kyllä)
Fors johtaa ajaliigaa jo neljättä vuotta peräjälkeen, menestyy Solvallan kivenkovissa lähdöissä joissa menestyäkseen ei virhearviointeihin ei ole varaa. Forssin ajosuoritukset ovat älykkäitä mitä ei voi sanoa esim. Teivaisen ajosuorituksista mm lähti täysin outsiderilla haastamaan Bradiltä keulapaikkaa, Täysin tuhoon tuomittu ajatus, jäi toiseksi viimeiseksi! Tällaisia ei kukaan huippuvalmentaja tule suvaitsemaan, ei siis ihme että Torvinen, Fors, Moilanen ja Nurmonen vievät kerman päältä.
- Penaviiskasi
palstaa varmaan moderoi ja siivoa joku vapaa-ehtois porukka , joka ei saa hommasta penniäkään ja ovat loppu pelissä vastuussa mitä palstan kautta julkaistaan. Hullujen hommaa foorumeiden pyöritys varsinkin ap:n kaltaisille dilleille.
- Jykke
Pitää paikkansa! Ravia.fi on pepusta, mutta parhaat pelivihjeet olen löytänyt noista totovihjeistä ja ne on ilmaiset! www.totovihjeet.fi
- buahhahahahah
se ravia sivusto kuten myös 7 väärin lehti on suoraan perseestä,vittu miten naurettavaa porukkaa siellä on,olen kuullut niin huvittavia juttuja että vatsa kipeänä nauran!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928583Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205872Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2824869Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724179Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901718
- 991282
- 47899