Ravia.fi

huvittunut

Kuka tuota ravia.fi palstaa moderoi? Kritiikkiä ja keskustelua ei suvaita moderaattorin suosikeista, mutta jos kyseessä on joku toinen, niin nimittelyä, herjausta yms ei poisteta sivuilta, vaan sitä suorastaan suojellaan ja siitä ilmoittajat bannataan sivulta?

Kuka on tämä Masi Tolkki? Onko hän vastuussa tuosta moderoinnista tuolla palstalla?

9

1266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihme touhua

      Ihmisten bannaus on siellä muotia. Kertoo aika paljon tuon palstan moderoijan itsetunnosta, kun pitää omien mielipiteiden pohjalta johdatella aiheita palstalla. IP bannaus muutenkin on naurettavaa, kun monesti bannaavat käyttäjiä sivulta pois, jotka eivät ole millään tavalla rikkoneet kirjoitussääntöjä.

    • huvitus

      IP osoitteiden bannaaminen nykyaikana, kun ihmisillä on vaihtuvat IP osoitteet on kyllä idiotismia isolla I:llä. Banneja jaetaan, mutta todellisuudessa ne menee ihan väärille tyypeille?

    • jakaa vuosien bannej

      päässä sillä on ainakin vikaa......

    • rap

      onko Ravia kaatunut???

    • Tanttiantti

      Ravia.fi Sivusto on kuin suoraan Neuvostoliitosta. Joku Kauko siellä isännöi ja sulkee pääsyn jos vähän käy kunnian päälle. Turha sivusto.. Jos haukut Forssia saat kirjoittaa mitä haluat ja jos arvostelet Teivaista niin pääsy loppuu. No nukutaan yön yli ja katsotaan miten isolla lekalla lyödään.

      • Joint Oak

        ...jos haukut Forssia....nimenomaan näin! Olen joskus vieraillut palstalla ja huomannut miten kateus ja kauna kukoistaa nimenomaisesti juuri Mika Forsia kohtaan mutta en ole tullut ajatelleeksi että se johtuu siitä että esim Teivaisen ajosuorituksien kritisointeja ei suvaita (Forssin kyllä)
        Fors johtaa ajaliigaa jo neljättä vuotta peräjälkeen, menestyy Solvallan kivenkovissa lähdöissä joissa menestyäkseen ei virhearviointeihin ei ole varaa. Forssin ajosuoritukset ovat älykkäitä mitä ei voi sanoa esim. Teivaisen ajosuorituksista mm lähti täysin outsiderilla haastamaan Bradiltä keulapaikkaa, Täysin tuhoon tuomittu ajatus, jäi toiseksi viimeiseksi! Tällaisia ei kukaan huippuvalmentaja tule suvaitsemaan, ei siis ihme että Torvinen, Fors, Moilanen ja Nurmonen vievät kerman päältä.


    • Penaviiskasi

      palstaa varmaan moderoi ja siivoa joku vapaa-ehtois porukka , joka ei saa hommasta penniäkään ja ovat loppu pelissä vastuussa mitä palstan kautta julkaistaan. Hullujen hommaa foorumeiden pyöritys varsinkin ap:n kaltaisille dilleille.

    • Jykke

      Pitää paikkansa! Ravia.fi on pepusta, mutta parhaat pelivihjeet olen löytänyt noista totovihjeistä ja ne on ilmaiset! www.totovihjeet.fi

      • buahhahahahah

        se ravia sivusto kuten myös 7 väärin lehti on suoraan perseestä,vittu miten naurettavaa porukkaa siellä on,olen kuullut niin huvittavia juttuja että vatsa kipeänä nauran!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3580
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3068
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2545
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2439
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      66
      2369
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      21
      2336
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      134
      2300
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2185
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      34
      1845
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1776
    Aihe