Mikä on ihastuksesi sukunimi itse vastaan
Ihastuksesi sukunimi
nieminen000
1022783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 102
Vanhimmat
virtanen
meitähän ei ole montaa
Erkkilä.
********nen
H------n
Joku lisäkirjain ois ehkä tähän paikallaan.
Ei uskalla, kun kyseessä on suht harvinainen nimi. Itselläni ei ole mikään ihmeellinen.
Heilanen
S*******i
Hänen sukunimensä on von Wölckerburg am Wurst in Mecklenburg-Vorpommern
Oi ihanaaaaaa!!!
Arvasin, että joku joskus ihastuu minnuunkin! Ai että! Yksi ihminen kerran sanoi, ettei tuollaista ristihammasta kukaan mies ikinä huoli vaimokseen, mutta väärässä olivat!!!!!!
Terv. Josefiina Ingrid Isabella von Wölckerburg in Mecklenburg-Vorpommern, Loviisan maalaiskunnasta.
Römpsä, Laina etunimeltään.
Järvinen
Minun myös.
Ehdottomasti Nina Autio
https://www.youtube.com/watch?v=KjqjQPAXb4Y
.....en
-----nen. Hän se on. Oman sukunimeni jos täällä näkisin, niin laittaisin hänelle heti huomenna viestin facebookkiin ja kamupyynnön. (Sukunimeni ei ole kovinkaan yleinen). Mutta, uskon ettei hän minua muista, ihme olisi jos muistaisi. Miehelle toivotan hyvää yötä
sinun etunimesi alkaa siis P-kirjaimella?
Kerralla kokonimi:Naima Halunen
Ai Peppi ?
P-kirjaimella, etunimeni alkaa sillä.
En kerro, liian harvinainen suomessa samoin kun omanikin. Mutta voin kertoa että siinä on 7 kirjainta :D
Hänellä 5 kirjainta :)
http://www.angelfire.com/ri2/suku/surnames.htm
Prosti Tuutio
Joo löyty listalta ihan ensimmäisenä
Meistä ei kummankaan sukunimeä löytynyt listalta... :D
Tavallaan vihje tämäkin.
Ei minunkaan ja sen kyseisen. Sano vaikka sukunimenne alkukirjaimet jos osuis:P
Nää on ilmeisesti karjalaisia sukunimiä. Ainakin tunnistin tuolta listalta monia sellaisia, mm. oman isoäitini tyttönimen.
On siellä seassa niitäkin, mutta enpä löytänyt listalta oman sukuni karjalaisnimiä. Mikähän lista tuo oikein on, ja oliko edes kannattavaa linkittää sitä tähän...
Tämäkin on parempi. http://fi.wiktionary.org/wiki/Luokka:Suomen_kielen_sukunimet
(enkä sitten ole tuollakaan, se toinen kyllä on)
tuostakaan ei löytynyt mun ja sen sukunimiä:D
minun ja hänen nimeä ei listassa. en ihmetellyt vaikkei nimeäni siellä ollutkaan.
Korhonen :) en tiiä onko ees harvinainen mut ihsm :D
Suomen yleisin sukunimi. ^
Pettersån
Kummankaan meidän sukunimet ei olleet tuolla listalla ^ Hänen sukunimessä 8 kirjainta
niin joudun taatusti puhutteluun, on niin yliharvinainen...
Eikä sitä muutenkaan muiden tarvi tietää.
joitain nimiä on vaan yksi
jonka tapaat vaan once in a lifetime...
Kikkelimagneettinen.
Molemmilla niin erikoiset sukunimet et kaikki tääl päin
arvais heti.se kertoo jo paljon et oma sukunimi alkaa g:llä
enempää ei uskallakkaan paljastaa..;)
ps.mies olen.
hei g- mies.
kuinka harvinainen sen naisen nimi on, arvioi ? tai montako kirjainta?
aika harvinainen on jos oikein laskin ni 9 kirjainta heh heh...:)
Guggenheim
kymmenen kyllä ja toisella pari lisää
mää sopisin tuoksi naiseksi :) millä kirjaimella hänen sukunimensä alkaa? tai etunimensä, entä sinun?
minäkin sopisin tuoksi naiseksi :) tätähän tää, kun nää viestit käy monille.
siis oliks tää mulle tää kysymys..?
S alainen.
Vanhaukkonen.
Mitä täällä arvuuttamaan. Tälläiset viestit suoraan kohteelle. Keinot on ja ei se ero tai suhteen syntymättömyys aina sitä ole että kiinnostusta ei olisi ollut.
Mutta tämä arvaa kuka leikki ei johda mihinkään.
Plussaa näin, kun ei muutoin pysy ;)
W*********
ö
Sellainen mikä passais myös oikein hyvin minun sukunimeksi ;D Alkaa mun etunimen alkukirjaimella.
S....nen :)
Jumalainen..no ei vaan mut en viitti paljastaa. On tuossa kyllä osa hänen sukunimeään.
I have a problem:
http://www.youtube.com/watch?v=H9nPf7w7pDI
on menetetylle rakkaalle :/
I surely said that I HAVE A PROBLEM...
Hieno ja kaunis biisi. Aivan kuin meidän Rakkaus tarina.Kultaseni! Rakkaani! Mulla on tosi ikävä sua!
Keskustelkaapa tämä asia huomenna kiihkottomasti ja asiallisesti ensin puhelimessa ja sitten face to face, kasvokkain.
Luottakaa toistenne sanaan, ja luotatte kanssa toistenne sanaan, koska kummankin edun nimissä on pakko pysyä totuudessa.
Jos ei pysytä rehellisinä toisilleen, on turha edetä. Suhde ei todellakaan kestä.
Tiedän, että teillä kummallakin on huoli asiassa ja se saa aikaan tunnekuohun ja huoli suhteesta ja toisistanne on valtava.
Omia kokemuksiakin on, osaan paneutua osiinne.
Sen verran olen vielä, vaikkakin paatunut , uskovainen, että tässä ennen nukkumaan menoa toivon ja kehotan teitä uskomaan hyvään ja sopimaan. Rukoilen asianne puolesta, että onnistuisitte, ja samalla parannan omiakin suhteitani yläkertaan.
Tehkää sovinto , halatkaa ja hyväilkää toisianne liiton merkiksi. Paha olo ja mieli ei ole kenellekään hyväksi.
Eämä on ollut minullakin myrskyisä, ymmärrän teitä.
Huomenna sovitte, puristatte toisenne liki ja lupaatte, että luotatte tulevassa toisiinne ja pidätte lupauksenne. Olkaa aina rehelliset.
Onnea matkaan omasta puolestani toivottaen.
Fiksuinta tekstiä mitä tälle iltaa on saanut lukea!
kokko
kokko kokkoo kokon kokkoon..
Ihastuksellani ja mulla on sama sukunimi
Niinpä. Joskus se on paras niin. Joskus taas kertoo vaikeuksista sukulaissuhteissa.
sattumaltako vai naimisissa keskenään?
Onkohan minullakin Sama sukunimi?
Sanot Sun Sukunimen..
Mutta onko se Sama siis hei
Ei ollut kummankaan sukunimmee tuossa linkissä. Mun S ja hänen H
Täälläkin on S ja hänen H
ja vielä EX sukunimi alkoi H;lla
Moikkanen.
moi loikkanen.
Moi. Jättää hoikkaa, sitten loikkaa, ei edes moikkaa niin en mä mitään voikkaan
Laskuja
2-2=0 ja 1 on kokonainen
Koita vaikka soittaa?
Aina voi koittaa.
Sama sukunimi ei ole enää mitään. Se ei yhdistä, niinkuin joskus luulin.
Ei mikään yhdistä kun toinen on mennyt.
On vain muistot.
Yhteinen on yhteistä vain jos kaksi haluaa yhteistä ja ei kaipaa siihen muita
Meillä ei ollut niin . Minä halusin jakaa kaiken ja hän torjui.
Hän etsi itseleen muita
Ja löysi kuulemma vuosisadan rakkauden
Hyvä että edes toinen on onnellinen, kun en hänelle mitään merkitse.
Ei kiikutakkaan vanhana vierekkäin.
Kärki
N****nen (mies)
Vasama (nainen)
H alkaa hänen ja omani S.
Meillä toisinpäin :-)
yhtä monta kirjainta kuin etunimessäkin. Aikas ihana on kyllä.
jään mielenkiinnolla odottaan, millainen lopputulema näistä sun pykämistä utsintagallupeista syntyy. Se ainakin on varmaa, että hyvällä sydämellä et liikkellä ole, vaan joku tulee saamaan törkeää juttua osakseen täällä vielä, ja sä paljastelet pikkuripauksin tietojasi tekeytymällä joksikin muuksi ihmiseksi. Onneksi en ole vastannut yhtenkään utsimisketjuusi.
Ei nyt sааtanа, mistä kiven alta näitäkin möyrii, jotka kuvittelevat, että tällä palstalla yksi vastaa kaikista samantyyppisistä kirjoituksista... Ja varmana sillä samaisella henkilöllä on pahuudet mielessä vielä!
Näitä galluppeja on ollut täällä jo ennen kuin minä eksyin tänne, yli vuosikymmenen ajan ainakin. Palstat olivat hyvin toisenlaisia, kun kaikilla ei vielä ollut mahdollisuutta käydä täällä - ainakaan näissä määrin mitä nyt.
Sulle utsintaa, utsintaa: jos et diggaa, älä kommentoi. Jos pelottaa, ei ole pakko olla täällä. Ota vastuu itestäs ees ainaki.
Paranoidisuus on oire joka on liitettävissä skitsonfreniaan. Se kannattaa käydä kertomassa jollekkin terveystarkastajalle ym. vaikka ne äänet sanookin, että älä mene:) Menee tuolle "utsintaa utsintaa" -nimimerkille siis.
Tää palsta on täynnä noita vainoharhaisia, raukat kun ei osaa hakea apua.
minulle, mutta miksi epäilet noin,jos itse kysyisin näitä samoja kysymyksiä, niin ihan puhtaasta sydämmestäni kysymykset tulisivat,.
sanoa, etten aloittaja kuiteskaan, sorry.
Ja minä en ole tehnyt aloituksia enkä kysymykSiä
No kun ei ole.
sama sukunimi :)
Tästä huolimatta emme ole luonnollisesti mitään sukua keskenämme. Muutoinkin olemme ihan eri maailmoista.
tänne sukunimet.
ei kuulu ei, nimillä puhutaan muualla kuin täällä.
Molempien sukunimen ensimmäinen ja viimeinen kirjain on sama. Toisen sukunimessä yksi kirjain vähemmän....
Soon munainen. Eli Munainen.
Kikkelinen.
kultaseni
Kultanen.
Minun ja hänen sukunimeä ei löytynyt niistä listalta, sillä meillä kummallakin on harvinainen sukunimi, minulla vielä harvinaisempi, mutta hänellä on erikoinen etunimi ja minulla ihan tavallinen, mutten tunne montaa saman nimistä etunimeä kuin minulla.
Jotenkin erikoista. :-D
Pää, etunimi on Kusi.