Vuoden turhake vuosimallia 2011.
"Toimivin turhake koskaan
VIIKAUSVILLITYS JATKUKOON
Tasan kaksi vuotta sitten esittelimme Viikkarin. Sen jälkeen yli 20.000 suomalaista on laittanut vaatekaappinsa aivan uuteen järjestykseen.
"Monet taitavat saada todella hienoon pinoon vaatteen kuin vaatteen, mutta minulta ja kaltaisiltani se ei onnistu ilman apuvälinettä. On todella hyvä, että meille, joille ei ole tarkkuuden (eikä kärsivällisyyden) jaloa taitoa annettu on olemassa Viikkari."
Positiivarit.
Näin meillä suhtaudutaan uusiin innovaatioihin
4
71
Vastaukset 4
- Hiohiihiihihihi
Kun ei ole ole kyse tieteellisestä innovaatiosta se on turhanpäiväistä:D
Jos tuollainen kehitettäisi elekronisesti toimivakasi pelikoneeksi se ei ehkä olekaan "turhake" vaan uusi innovaatio:D Täällä video siitä, kuinka tuo high tech -innovaatio toimii:
http://www.coolstuff.fi/Viikkari?gclid=CMTZj9O6rboCFU96cAodBEMAsQ
Turhakehan tuo on, mutta pääasia että raha kiertää ja työllistää ihmisiä. :D- Helppo lapsuus
Ei niinkään turhake niille, jotka eivät osaa viikata paitojaan. Ja voi mahoton, sellaisiahan riittää! Uusavuttomuus on tätä päivää ja esimerkkejä löytyy lampun vaihdosta aina kahvinkeittoon asti: on liian monta työvaihetta :D
Helppo lapsuus kirjoitti:
Ei niinkään turhake niille, jotka eivät osaa viikata paitojaan. Ja voi mahoton, sellaisiahan riittää! Uusavuttomuus on tätä päivää ja esimerkkejä löytyy lampun vaihdosta aina kahvinkeittoon asti: on liian monta työvaihetta :D
Eikös jokainen asepalveluksen käynyt mies ole joutunut opettelemaan viikkaamisen taidon? Vieläpä sellaisella tarkkuudella, että mainoksessa mainitut H&M:n ja Dressmanin myyjät ovat suomalaiseen alokkaaseen verrattuna pelkkiä amatöörejä. :D
Toisaalta intin liioiteltu tarkkuus viikkaamisessa ja pinkkojen teossa on tainnut pikemminkin johtaa siihen, että väestä päästyään miehet eivät ole enää edes yrittäneet. Siksi Suomen armeija voisi hankkia tupiin suoraan tuollaiset viikkarit. ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202091- 2021703
- 1521542
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291216Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2571032- 114948
- 17864
- 75858
- 26715