Summanen on ihan turha kaveri, eikä tiedä valmentamisesta hevon vi...tai no tiedätte varmaan...
Kyllähän Summanen jo tässä vaiheessa varmisti Suomelle hopeamitalin World Cupissa, mutta selväähän se on, että jos Summasen tilalla olisi ollut kuka tahansa toinen Suomea valmentamassa, niin olisi voitu varmistaa jo kultamitali eikä vain hopeamitalia.
Summanen on turha kaveri
4
417
Vastaukset
- juntti
teän pentujen kanssa. mielipiteitä saa esittää, mutta ne voisi myös perustella. miten ihmeessä voidaan "varmistaa kultamitali", kun finaalia ei ole edes pelattu? pistä poika se do-ragi päähän, mene leikkimään kylille ganstaa ja anna aikuisten hoitaa nämä jääkiekkohommat.
- Bubi
"Mielipiteitä saa olla, ja pitääkin olla, sillä ilman niitä ei syntyisi keskustelua... ja sehän olisi tylsää."
- lämäri
Bubi kirjoitti:
"Mielipiteitä saa olla, ja pitääkin olla, sillä ilman niitä ei syntyisi keskustelua... ja sehän olisi tylsää."
Joo ja mielipiteet voi olla enemmän ja vähemmän viisaita. Totuus on, että Summasen johdolla on tultu pitkälle ja voidaan vaikka päästä huipulle asti. Aravirran johdolla päästin aina "melkein perille" Ja muistattehan Ruotsi matsin? Suomi johti 5-1, sen johdon pudottamiseen tarvittiin huippu-valmentaja!
- kultaperkele
lämäri kirjoitti:
Joo ja mielipiteet voi olla enemmän ja vähemmän viisaita. Totuus on, että Summasen johdolla on tultu pitkälle ja voidaan vaikka päästä huipulle asti. Aravirran johdolla päästin aina "melkein perille" Ja muistattehan Ruotsi matsin? Suomi johti 5-1, sen johdon pudottamiseen tarvittiin huippu-valmentaja!
noita hopeita on vaikka naapuriin myydä, mutta eihän ne osta. Kultaa on 1 kpl, ja ainoastaan toinen kipale kelpaa. Heittääköön hopean lätäkköön, jos eivät kultaa saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807