Voiko koskenkorvasta tehdä hyvänmakuisen drinkin tai ihan sama mutta alkoholi pitoisen juoman? Esim. ice tea/jää teen makuisen?
Koskenkorvasta hyvä drinkki?
14
19919
Vastaukset
- Yksisarvis ratsataja
Oikein mielenkiintoinen asia! omasta mielestä koskenkorvasta on tehty jo todella hyvä drinkki joka on nimeltään kossukola.
Mutta toimisi varmaan tosi hyvin ice tean kanssa! - KOSSU!
Vittu raakana vaan ei siihen mitää vitun lantrinkia tarvita!
- Anonyymi
👍just näin!mielummin taskulämpimänä😝
- Raittius ja rauha
Pirkka jäätee persikka ja koskenkorva on kyllä todella hyvä yhdistelmä.
- persikkaicetea
kiitos paljon
- Sivistynyt Seppo
Kyllä se voisi olla erittäin hyvä lisä osa johonkin juotavaan. :)
- vittuuu1
Alkoon siitä ja avaa silmät, kossua löytyy vittu mustikkanakin!!
- koskenkorvastaicetea
haluanko kokeilla itse tehdä sellaisen
Kossu on hyvää ihan kraanaveden kera ilman mitään turhuuksia kuten jääpaloja.
Jos haluaa hienostella niin voi laskea hanasta vähän viileämpää vettä.
Kiireisemmälle kännääjälle sopii kossu sellaisenaan, toki lasista juotuna. Vain juopot juovat suoraan pullosta.- maanläheinen
...ja sisustussuunnittelija Markoa mukaillen "mä väitän, että tämä kirjoitus ei kuulu tälle aihealueelle ja sen lisäksi MÄ väitän, että suurin osa maailman viiniä juovista ihmisistä ei välitä paskaakaa onko se punaista tai valkoista, kunhan lämmittää kivasti".
Itseasiassa vinkkusnobismi on yksi ärsyttävimmistä osa-alueista elämäntapakulttuurin markkinoinnissa. Tuskin kukaan noista idiooteista erottaa rypälelajiketta toisistaan, mutta silti ovat niin täynnä itseään ja päästyään kameran lausuvat mielellään tyhjiä sanoja muka vakuuttaakseeen muut.
Toki, jos juoma maistuu itselle hyvältä niin miksei sitä myös nauttisi, mutta silti tämä "maistelu" on mennyt pahasti överiksi. - Anonyymi
Homppelit ja lesboset lipittää makeutettua kossua ..paras on Vichykossu tai raakana .
- Anonyymi
Vichykossu se vasta extrahomoa onki
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vichykossu se vasta extrahomoa onki
Se on kyllä Kossuvichyllä.
- Anonyymi
Bloody Mary on klassikko.
Screwdriver on helpompi klassikko.
Cokiksen kanssa sopii ehkä paremmin rommi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3415753- 765219
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484276- 523911
- 473619
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1553338Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky363091- 432259
- 492185