Se on turhaa. Jos haluaa ajatella positiivisesti, se on oikeastaan hyvin vapauttavaa: kun on munannut suhteen ihan kunnolla niin perin pohjin ja totaalisesti kuin se on onnistuttu tekemään, sitä ei ainakaan voi enää mokata ja niitä tuleviakin on todella vaikea munata yhtä perusteellisesti. Pohjat on siis katsottu ja tästä lähin se on pelkkää myötätuulta.
Eipä vaivuta synkkyyteen.
Life of brian
18186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ainoastaan olet tuhonnut? Onnittelut!
Massiivisesti tuhonnut? Kyllä, vain yhden. Joukkotuhontaa ei tapahtunut, mutta hitaasti hirttämällä.
oon tuhonnut avio ja myös sivusuhteen : / Omia kylla!
nettirakkaudenko vuoksi meni avioliittokin ketuille? Samalla se sivusuhdekkin otti jä lähti.
Niinhän se tuppaa olemaan, kerran uskoton, niin ei varmasti jää viimeiseksi kerraksi. Menee luottamus kun saa tietää että ei ollutkaan vapaa, ja se onkin sitte siinä.
että noin vähän merkitsi. Ja ettet näköjään yhtään ajattele sen toisen osapuolen tunteita. Niin kauan sä tulet jokaisen suhteen mokaamaan (jos nyt ketään edes onnistut saamaan), kunnes oikeasti opit jotain.
Ajattelen minä sen toisen osapuolen tunteita. En vain oikein tiedä, mitä ne olivat. On toki muitakin tärkeitä suhteita tullut aikanaan päätökseen, mutta tämä on ainut jossa tuho oli totaalinen.
sitten? Aika paljonhan se selventäisi. Mä ainakin olen vähän masentunut nyt ja usko aika vähissä. En mäkään sen toisen tunteita tiedä yhtään. Ei ole kertonut. Pahentaa vielä lukea näitä. Voi olla että tässä viikon sisällä lopetan näidenkin lukemisen. Aikaa on haaskattu jo niin paljon. Katson tämän yhden kortin ja sen jälkeen se on siinä. Viennistähän mulla ei koskaan ole ollut pulaa, kuten hän eräs tietääkin, mutta aitoa oikeaa suhdetta vain haen. Saa nähdä miten käy, mutta harmi jos sulla samoin kuin mullakin jää ne toisen ajatukset ja tunteet ikuisesti tietämättä.
En kysy enää. Kysyin niin monta kertaa saamatta vastausta. Viennistä hänellä ei ole pula ja on päätöksensä varmaan tehnyt jo kauan sitten. Niin se on minulle ilmoitettu. Mulla ei ole enää kortteja, olen kääntänyt jokaisen, joka minulle annettiin. Onnea hänelle toivon joka tapauksessa.
sitten olen.
tarkista ny kuitenki että olisko sittenkin hihassa tai takataskussa jemmassa Jokeri tai ässä.
https://www.youtube.com/watch?v=3PqnrwQzY5A
Mutta minäpä en olekaan peluri. Pistin sydämeni peliin ja tosi pelurit ei tee niin. Pistä itseään likoon. Minä olen sen tehnyt ja se on niitä harvoja asioita, joista olen tässä suhteessa ollut ylpeä. En aina fiksusti, mutta hullun rohkeudella.
Kukas sen sulle on ilmottanut?
Mitä suurta sinä haluaisit saavuttaa? Aloita tällä viikolla ... pienistä.
En halua päätyä elämäni loppuun vain huomatakseni, että elin vain sen pituuden. Haluan elää myös sen leveyden. -Diane Ackerman-
Tärkeintä ei ole vauhti - vaan maisemat.
Saadaksesi tässä maailmassa jotain aikaan, sinun on asettauduttava tukevasti taaksesi ja työnnettävä.
Mahdollisen erottaa mahdottomasta vain ihmisen päättäväisyys.
Jokaiselle pitää tarjota mahdollisuus ymmärtää ja uskoa, että hänenkin ulottuvillaan ovat asiat, joita hän ei ole koskaan rohjennut itselleen ajatella.
SE ON SITÄ
http://www.youtube.com/watch?v=B_iAbCpl5Js
https://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ
kooäsäskookooäsäskookooäsäskoo..........................................................................
kannattaa katua ja käsitellä asiat, pyytää anteeksi ja katsoa peiliin
Olen tehnyt niin. Ja se on hyvä se. Huumorilla koitan tässä eteenpäin. Ei jaksa enää synkistellä.