Pattiin ottaa !

On noita Skoda-merkkisiä autoja tuolla tien päällä aika tavalla. Harmittaahan se, kun tämä trollaaminen ei yhtään vaikuta niitten menekkiin.
15212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei voi kun alaspeukuttaa. Hukkaan menee trollien paukut.

Äänestä

Vaikuttaa se trollaaminen. Melskaaminen tällä palstalla tuo arvatenkin tänne lisä'ä lukijoita ja siitä seuraa, että ihmiset huomaavat Skodan olevankin ihan harkinnanarvoinen vaihtoehto.

Äänestä

Ennen oli maantiet täynnä Ladoja. Nyt on tullut Tojo ja Skoda tilalle. Molemmat junnaavat alinopeutta.

Olisipa Suomessakin hieno autokanta maantiet ja kadut täynnä länsiautoja eikä moisia räppänöitä.

Äänestä

Skoda on vaan niin helppo ostaa jos autoista ei mitään ymmärrä, kyllä media pitää siitä huolen. Urpoja riittää jonoksi asti hehe.

Äänestä
  • Laatu käy kaupaksi ja testimenestykset ympäri urooppaa vaan lisää haluttavuutta.
    Trollikin vai edesauttavat myytiä, koska ampuvat aina niin pahasti yli ettei kukaan niitä juuttuja usko.

    Äänestä

Skeidan tekniset murheet työllistävät - hyvä asia siis!

Äänestä
  • Metro-Auton huollossa oli todella hiljaista, kun kävin tekemässä öljynvaihdon (ei en laita takuunalaiseen autoon itsehankittuja öljyjä Arskan pajalla).

    Auto myy hyvin, mutta huollossa ei ole aamulla ruuhkaa. Keksikää tähän joku vittumainen selitys!

    Äänestä

  • halloween trolli kirjoitti:

    Metro-Auton huollossa oli todella hiljaista, kun kävin tekemässä öljynvaihdon (ei en laita takuunalaiseen autoon itsehankittuja öljyjä Arskan pajalla).

    Auto myy hyvin, mutta huollossa ei ole aamulla ruuhkaa. Keksikää tähän joku vittumainen selitys!

    Nokkaketjut on tilauksessa ja asennetaan vasta seuraavalla viikolla.

    Äänestä

  • sisäpiirin tieto kirjoitti:

    Nokkaketjut on tilauksessa ja asennetaan vasta seuraavalla viikolla.

    Meinaakko, että "MetroAutossa nokkaketjujen vaihtoviikot, tuo myös VAG-ystäväsi mukaan. Laitetaan kaikki Vaggineet kuntoon!". Pitivät asentajat pekkasia edellisen viikon...

    Äänestä

tiin. Skoda menestyy myös autotesteissä. Sitä en voi sietää ja siksi sappeni kiehuu ja on pakko trollata täällä.

Äänestä
  • Trollaa ihan rauhassa. Samalla toimit Skodan markkinoijana. Pääasia, että paljon puhutaan.

    Äänestä

  • Täällähän saa trollata ja purkaa kiukkuaan aivan vapaasti. Parempi, että päästät höyryjä täällä etkä liikenteessä.

    Vihapuheet ovat kuitenkin aina oireita jostain tiedostamattomasta psyykkisestä ongelmasta pääkopassasi, joten kehotan kuitenkin kääntymään ammattiauttajan puoleen, jos sapen kiehumispiste ylittyy usein.

    Äänestä

  • Late Lappalainen kirjoitti:

    Täällähän saa trollata ja purkaa kiukkuaan aivan vapaasti. Parempi, että päästät höyryjä täällä etkä liikenteessä.

    Vihapuheet ovat kuitenkin aina oireita jostain tiedostamattomasta psyykkisestä ongelmasta pääkopassasi, joten kehotan kuitenkin kääntymään ammattiauttajan puoleen, jos sapen kiehumispiste ylittyy usein.

    Niin. Trolleja on peruteltu Skoda-kuskien hölmöilyllä, myös muilla palstoilla. Varmaan näitä "mun Skoda on Audi eri nimellä"-hemmojakin on. Täällä on kuitenkin tulostettu selvää vihasettiä, joka ei liity mitenkään autoihin. Niistä puuttuu täysin se"huumorintaju", jonka puutteesta juurikin skodaurpoja syytetään. Voi olla, että jengi nauraa kippurassa, kun skodaurpot hajoavat kyykytykseen. Silti tämä meininki luo sitä kulttuuria, jossa kenestä tahansa saa kirjoittaa mitä tahansa. Jos poliisi kysyy jälkeen päin, voi aina sanoa, että "ihan läpällä vaan, hei missä on ongelma...". Ei se nyt ihan noin mene.

    Äänestä

Kohta Skoda on jo levinnein auto Suomen teillä.

Äänestä
  • Noo eikö automaatit kohta oo aisinilta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TosiTrolli kirjoitti:

On noita Skoda-merkkisiä autoja tuolla tien päällä aika tavalla. Harmittaahan se, kun tämä trollaaminen ei yhtään vaikuta niitten menekkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu