Olen 21 vuotias ja poikaystäväni on 23 vuotias. Olemme seurustelleet noin 3 vuotta ja sen ajan olemme asuneet myös samassa kodissa.
Ongelmana on se, että emme kumpikaan tee aloitteita enään seksiin. Itse en tee, koska minua ei haluta seksi. Yksin kyllä voin masturboida ja nautinkin siitä. Poikaystäväni ei ole koskaan ollut mikään aloitteentekijä, mutta hänelle varmasti kelpaisi, että harrastaisimme seksiä, mutta hänkin on huomannut ettei itseäni oikein huvita tai haluta.
Hän ei ole koskaan asiasta valittanut tai ottanut puheeksi. Tietysti välillä koskee minua yms. mutta ei hän enkä minä oleta sen edes johtavan pidemmälle.
Jos mietin mennyttä, niin oli meillä seksiä useammin. (Ei aina yhdyntää mutta lasken seksiksi esim. suuseksin yms).
Minulla ei ole lääkityksiä mitkä vaikuttavat. Olen stressaava tyyppiä, mutta stressasin silloinkin kun olimme alkuun yhdessä eikä esiintynyt haluttomuutta. En koe poikaystävävääni " epäviehättäväksi" ..eli sekään ei voi olla syynä...
omasta vartalostani en pidä.. eli en ole koskaan ollut oikein sujut esim. seksin harrastamisesta valot päällä yms... meillä on aika paljon parisuhteessa ongelmia ja uskon sen vähän vaikuttavan.. mutta muuten en tiedä. .. miksi kuitenkin masturbointi ok (en nyt sitäkään mitenkään todella paljon).. mutta ei seksiä kumppanin kanssa?
haluttomuussssss
2
208
Vastaukset
- kkkkkk2
...................
- jhjghnnhmc
Luulen, että teidän kannattaa selvittää ensin ne muut parisuhteenne ympärillä olevat ongelmat. Eli keskustelkaa asioista ja ihan niiden oikeilla nimityksillä, ettei tule väärinkäsityksiä välillenne. Kyky kuunnella ja ymmärtää toisen mielipiteitä on tärkeää. Muistakaa kertoa rehellisesti myös omat tuntemuksenne asioiden suhteen. Yhdessä kun selvitätte ongelmianne, niin voitte löytää yhteisen sävelen.
Minulla on ollut joskus samankaltainen tilanne. En ole koskaan pitänyt vartalostani ja ärsyttää, että tässä yhteiskunnassa ihannoidaan hoikkavartaloisia ja laihoja naisia, lisäksi melkein joka mainoksessa niitä näkee. Parempi olisi kiinnittää huomiota omaan hyvinvointiin ja siihen, että hyväksyy itsensä sellaisena kun on. Sitten kun pystyt rakastamaan itseäsi, niin osaat rakastaa muitakin.
Masturboidessa olet sinut tuntemuksiesi ja halujesi kanssa mutta kumppanin kanssa epäröit tai häpeät jotakin. Suosittelen avoimmuuteen ja kerro poikaystävällesi minkälaisesta fyysisestä kontaktista tykkäät ja mistä et. Ehkä liikaakin jo toistan keskustelun tärkeyttä mutta näin se vaan on...eihän me pystytä näkemään toisen ihmisen ajatusmaailmaan ja päättelemään siitä mistä toinen osapuoli tykkää tai ei. Rohkeasti vaan asia esille niin kyllä se siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261790
- 1171308
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401120- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni56972- 130940
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v245923Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77796Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58789Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179760