kun on näitä tutkimuksia että jo 0.2mg finaa vaikuttaa melkein yhtä hyvin kuin 1mg onko kenelläkään pitempi aikaisia kokemuksia esim noinkin pienellä annostuksella onko tukka pysynyt päässä?itse olen käyttänyt finaa 6 vuotta enkä ole tiedostanut ainakaan kärsineeni sivuvaikutuksista.mutta kuitenkin ajatus mahdollisista sivareista hieman pelottaa,on tutkimuksia joissa sivareita on alkanut ilmaantua vasta esim vasta10v jälkeen?muutama vuosi meni 1.25mg/päivä annostuksella.jossain vaiheessa puolitin sen ja nyt viimeiset puoli vuotta on mennyt n.0.4mg annostuksella 1.25mg palanen otettuna joka kolmas päivä ja hiukset on kyllä pysyneet entiseen malliin päässä.suunnittelin pudottaa annostuksen 1.25mg murunen joka neljäs päivä=0.31mg/päivä.
onko kenelläkään pitempi aikaisia kokemuksia esim 0.2-0.4mg/päivä annostelusta miten on toiminut?
onko kenelläkään pitempi aikaisia kokemuksia esim 0.2-0.4mg/päivä annostelusta miten on toiminut?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lue tämä LL hair god:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2737944
Lue täältä nimimerkin Jukka Helsingistä kirjoitus:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3553868
Täältä:
https://www.google.fi/search?q="finasteride 0,05"&oq="finasteride 0,05"&aqs=chrome..69i57j0l2.4947j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8#es_sm=122&espv=210&q=0.25 mg finasteride results&tbas=0
Tai tämä taulukko. 1 mg:n Propecia neljään osaan, niin sillä pärjää:
http://i.imgur.com/x5Pdu.jpg
Vain kuusikyppisenä finan aloittaneille on tullut jonkin asteista kyvyttömyyttä 70-vuotiaana. Eli tässä on tuo kymmnen vuoden tapaus.
Tässä myös hyvää tekstiä tälle kysyjälle:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3740426
Eipä taida dutasteriilit toimia kun elämäs pyörii hiustenlähdön ympärillä edelleen.
Luulis ett jos maagisesti kaikki hiukset kasvo takaisin jollain taikapillerillä niin ei tarvis pyöriä palstalla nimeltä hiustenlähtö.
On se mukava välillä vilkaista, mitä tänne kuuluu. Hiukset ovat kyllä hyvässä kunnossa, mutta elävä ihmistä kiinnostaa monet asiat.
En olekaan käynyt täällä ainakaan puoleen vuoteen.