kumpia ipulaiset ovat?
Sanon suoraan että utopisteja.
Sanon suoraan että utopisteja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos arvioidaan asiaa siten että olemmeko tienneet ja ymmätäneet pelin kulun,niin ehdottomasti IPU on ollut aina oikeassa. Eikö juuri tämä ole realismia. Sensijaan erkkolaiset ovat jatkuvasti eläneet valehdellen ja onnistuneet petkuttamaan puolet kansasta. Seurauksena on ollut aika rankka kansantalouden tuho. Suomi ei voi elää pelkällä leikillä ja turhalla kaupalla. Kansakunta tarvitsee välttämättä omat tarpeelliset perustuotannonhaarat voidakseen tulla toimeen. Helsingin haihattelijat eivät ole käsittäneet mitään kansantaloudesta.
Kyllä hallituksen touhut on kaukana realismista, me rahoitetaan
velkarahalla rikkauden euromaiden pankkeja, ja meille syötetään
tarinaa siitä miten me hyödymme siitä,naurettava väite.
Eikä nuo pankkitukiaisetkaan riitä, me maksamme muidenkin EU
maiden jäsenmaksuosuuksia,mikä järki siinäkin on?
http://eskoseppanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/116071-eu-jasenmaksuja-muiden-puolesta-24-miljardia
On saatu uutta tietoa siitä, miten
paljon Suomi on maksanut EU:lle jäsenmaksua muiden maiden puoles
On saatu uutta tietoa siitä, miten
paljon Suomi on maksanut EU:lle jäsenmaksua muiden maiden puolesta.
Sitä on maksettu yhteensä 2 429
miljoonaa euroa!
Tuossa linkissä on virhe, summa on 2,4miljr.
Käykää tutkimassa, Seppänen tietää mistä puhuu, siellä on muutakin
kiinnostavaa juttua.
olen perehtynyt näihin IPU:n esilletuomiin asioihin sitä toiveikkaammaksi olen
tullut meidän pärjäämisen suhteen ,siis kaikkien pärjäämisen.
Kysymys on omasta päätösvallasta ,mikä mahdollistaa ihmisten vaikutusmahdollisuudet omiin asioihin ja muutenkin tasapainoisemman
kehityksen.Ehkä täällä jopa toteutettaisiin kansantahtoa ?
Se mikä on suosituinta ei välttämättä ole aina paras vaihtoehto ja pelkällä
tunteella kun asioita ajatellaan saattaa mennä pahasti metsään, ellei sitä
järellä punnita.
Kukaan sivullinen ihminen tai yhteisö ei pidä meidän puolta. Se on nyt nähty ja koettu kantapään kautta. Vain itsenäinen Suomi voi toimia meidän hyväksi. Tähän vielä tärkeä lisäys: Ne puolueet jotka ovat antaneet vallan EU:lle ja globalisaattoreille,eivät ikinä tule puolustamaan Suomen kansaa,ei muuttamaan sydäntään,vaan jatkavat myös itsenäistymisen jälkeen myyräntyötään. Tämän vuoksi kansan ja äänestäijen ei kannata luulla noiden kykyihin vaan on äänestettävä oman sydämensä tunteella. Ainoa vaihtoehto on Itsenäisyyspuolue joka koko ajan on ymmärtänyt kansan parhaan.Kaikkea ei tarvitse ymmärtää kun tunne on oikea.Nyt sen jo tietääkin varmasti.