Hirveä pauke ja jytke käynnissänsä juuri nyt 19:10.
Kuka paukuttaa ja millä valtuuksilla?
Kuka paukuttaa ja millä valtuuksilla?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ihan ku olis talvisota taas?
iccossa ilotulitus. on kuulemma ollut viisi vuotta ja kuudes tappiovuosi on alkamassa..
ja koko Iccolla pyyhkii niin hyvin,että rahaa riittää taivaallekin ammuttavaksi.
Komea oli ilotulitus!Tuskin edes kaupungin ilotulitus vuodenvaihteessa yltää tälle tasolle.
Livisti oli tulittamassa. Kiitos Jouni. Oli mahtavaa katsottavaa. Komein Näytös aikoihin mitä Porissa nähty. Ja siitä rahan haaskaamisesta, kauppakeskus oli pullollaan ihmisiä. Varmaan vaan pullaa syömässä.
Hienoa, bonuksia ja osinkoja johtokunnalle ja sitten rahaa ilona taivaalle.
Sitten voikin turvallisin mielin alkaa vähentämään työpaikkoja ja potkia väkeä kilometritehtaalle?Uutisissa oli että kaupan alasta tulee kovin vaikea ensi vuonna ja potkuja todennäköisesti jaellaan jokapuolella.
Mutta tärkeintä että hauskaa oli.
Osinkoa jaettiin kauppakäytävävällä asiakkaille. (kahvia ja kakkua) Uskon että siinä jaettiin asakkaille muutamantuhannen edestä. Pitäiskö kieltää? Kaikissa liikkeissä oli kovia tarjouksia. Pitäiskö nekin kieltää?
risman joulunavaus, pukki paikalla poroineen ja tonttuineen. niin ja siitä sai booonuksia :D
Nyt käytiin keskustelua ilotulituksesta, eikä mistään poroista pukeista eikä boonuksista.
icco on ollut floppi. kuulemma cittari on jatkuvasti tappiolla ja pikkuliikkeisssä ei käy asiakkaita..
prisma on sentään jotain ja boonukset etelänmatkaan..
Olet melkoinen ainstain... ja analyytikko..
Mut millai se ilotulitus...
Naurettavaa haihattelua. Uskot kai joulupukkiinkin?
..iccon pitää kaikkensa yrittää, et saisi kassan plussan puolelle ja siksi pitää köyhille järjestää ilotulitus.
prisma ei sorru koyhin ilotulitukseen ...
olen nähnyt prisman ilotulituksen.. Se se vasta köyhä oli...
Nyt on kyse ilotulituksesta
Niin on ... köyhien ilotulituksesta, jonka icco järjestänyt , jotta saisi edes jotakin asiakkaita tyhjillään olevaan markettiin.
Säälittävää ja rahvaanomaista ...
Nyt täällä jotkut demari Prisman kävijät mossottaa..
Synttärit keräsivät kauppakeskukseen päivänaikana tuhansia silmäpareja.
Prisman porolla ja joulupukilla ei nyt ihan päästä sataan kävijään.
Tarjoukset oli mahtavia, tarjoilu oli kohdillaan ja ilotulitus kruunasi hienon kauppapäivän...
Milloin taas on ilotulitusta????
Icco ilotulittaa silloin, kuna saa putiikin voitolliseksi.
Nyt mennään tappiolla, ku risma vienyt kaikki asiakkaat..
hahhahhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Täällä joku tyytyväinen asiakasomistaja leveilee 0,42 euron bonuksillaan. Kyllä se prisma vaan on niin kova kun niillä on varaa antaa asakasomistajilleen JOPA 15 prosentin alennuksia tuotteista, joita ei laita päälleen edes mallinuket.
Rismassa käy vaan idiootit, jotka tykkää maksaa tuotteista ylihintaa ja haluaa päteä vihreellä es-kortilla. Koko s-ryhmän poonuskoijaus on ihan vitsi. Joku valopää tuolla edellä kehui lähtevänsä etelänmatkalle poonuksilla. Aika monta tonnia rahaa saa kantaa RISMAAN ennen ku pääsee edes raumalle.
Varmaan se läski,rillipäinen,lyhyt,tummat pöyhkeät hiukset omaava sinisellä pikkuautolla ajeleva idiootti vanha nainen joka käy abc asemalla etukäteen latailemassa sitä bonuskorttiaan sinne automaatteihin jos vaikka tankkaajat ei huomaisi että tankkaavat madamelle niitä bonuksia.
Koitti minullekin samaa, mutta kortti sisälle ja sitten tapahtuman keskeytys niin jopa jäi läskirilliltä saamatta bonuspisteet.Huikkasin muillekin jotka niissä laitteissa asioi että siinä tämä pullukka koittaa varastaa heiltä rahaa.Huomasivat,kiittivät ja latasivat itselleen ne bonuksensa.
Jos tuntomerkkeihin sopiva läski ilmaantuu automaatille, pirauttakaa poliisille nimittäin kyseessä on rahaan verrattavan hyödykkeen varastaminen toiselta.
Tyypillinen s-ryhmäläinen. :D Ei ilmeisesti eläkkeen tuhlaaminen prismaan riitä etelänmatkaan.
Ilo pitää kieltää.