Octavia ja tuuliverkkarit

Miksi octavialla ajavilla on yleensä tuuliverkkarit päällä? Miksi Octavia malleja on eniten city-markettien parkkipaikoilla?
23186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Siksi Octavia malleja on paljon markettien parkkipaikoilla koska Octavia on yleisimpiä autoja Suomessa. Rekisteröintitilastoistakin sen voi tsekata.

Meilläpäin ei kyllä ole erikseen tuuliverkkareita ja tyynen sään verkkareita. Onk's teillä?

Äänestä

Sikanautaa saa marketista halvalla kuten skodakaupastakin.

Äänestä

Me skodistit kutsumme vaatteitamme tuulipuvuksi. Siis puku eikä mitkään verkkarit.

Äänestä
  • Niinhän te kutsutte. Meille muille puku tarkoittaa jotain muuta.

    Äänestä

Myös toppahousut ja karvahattu on pettämätön skodistin asuvalinta, eikä lämmityslaitteen hentohönkäily harmita niin paljoa.

Äänestä

Pitkät kalsarit ja naisilla mammakalsarit on totta.

Äänestä

Octavian kuskit katselee myös salkkareita, karppaa ja tekee yksinkertaista työtä, näin veikkaan.

Äänestä

Skodalla ajaa alle 30 000 euroa vuodessa tienaavat. Mukava ja edullinen kansanauto itä-europpasta.

Äänestä
  • Väärin jälleen. Iltapäivälehtien juttujen mukaan Skodan ostaa nykyään keskivertoa paremmin tienaavat.
    Nuorekkaat ja vauhdikkaat myyntitykit ajelevat kalleimiilla autoilla ja tuloista suurin osan menee sen maksuihin tavalla tai toisella, ei kovin järkevää.
    Kalliit autot ovat sitä paitsi firmojen liisareita 90%:sti.
    Kokeneemmat myyntitykit painelee Skodillaan ja tekevät oikeaa tiliä.

    Äänestä

En tiedä, mitä tuuliverkkarit ovat, mutta uskoisin, etten ole koskaan ajanut Octavialla sellaiset päällä.

Äänestä

Mihkäs mää kuulun kun mulla on ulkoilupuku, ei kahise :D No mun auto alkaakin A.lla, teiän pahin vihollinen, vaahto valuu suusta teiltä Skodisteiltä

Äänestä

Mistä te muut skodalla ajavat ostatte tuuliverkkarinne? Itse en nimittäin osta niitä cittarista, vaan tarjoustalosta.

Äänestä
  • Tokmanni myy erityisiä Skoda-tuulipukuja, joilla on kova kysyntä.

    Äänestä

  • tokmannilta kirjoitti:

    Tokmanni myy erityisiä Skoda-tuulipukuja, joilla on kova kysyntä.

    Ja halvalla.

    Äänestä

Että saan hyviä nauruja Skodaa pilkkaavilta :D

Äänestä

RS Skeidalla kyykyttää kaikki karvalakkipremiumit mennen tullen!

Äänestä

RS kuskeilla on tavalliset verkkarit, ei tuuliverkkarit.

Äänestä

Mina aja lakana päällä. Alla Fabia.

Äänestä

aha

Äänestä

Ocun korjaamiseen menee sen verran, että vaatteisiin ei jää

Äänestä
  • Toyotavaareilla on nuorekkaat tuulipuvun tai verkkarit ja niiden kanssa jaloissa harmaat nahkaiset pehmikset ja talvella hankiset.

    Äänestä

Kai ne tarvii jotain tuulensuojaa ajaessa?

Äänestä

Skeidassa on vaan se kuuluisa itämäinen haju aina vaan, ja ikuisestri, vaikka oltaisiin kuinka nykyaikaisia että......

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Das kansanauto kirjoitti:

Miksi octavialla ajavilla on yleensä tuuliverkkarit päällä? Miksi Octavia malleja on eniten city-markettien parkkipaikoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu