Kaverin muija on rasittava

Onko kokemusta?

En tiedä onko se sitten siitä muijassta kiinni vai mistä, mutta ärsyttää: Kaveri lähettelee koko ajan sille akalleen kuvia ja viestejä. Koko kanssakäyntikaverin kanssa on sitä, kun toisella kädellä näpytellään puhelimella sille akalle. Kuvia napsitaan joka hiton ruoka-annoksesta ja kahvikupista ja eukko toisesta päästä lähetelee lapsen paskavaipasta kuvia ja siitä kakarasta.
On aika rasittavaa, kun se akka ei ole fyysisesti läsnä, mutta on silti henkisesti läsnä ja vaikka ei meillä ole edes käynyt, silti se on käynyt meillä näkemiensä lukuisten kuvien muodossa.
Tympeää kun joka asiasta pitää olla raportti.

Molemmilla on tällaiseen ihmeelliseen toimintaan ehkä taustaa: eikolla on ainoa lapsi ja toisella lastenkotitausta.
Ja tällä kaverillani on kolme lasta aiemmasta suhteesta ja nyt yksi tämän yhden kontrollin kanssa, kun loikkasi suhteesta toiseen. Pitihän se lapsikin siihen sitten aika hutaisten taas tehdä, joka kyllä on ehkä sitä jatkuvaa (lue sairaalloista)viestinnäpyttelyä ehkä vähän hillinnyt, kun eukolla ilmeisesti pitää lasta aina välillä itsekin hoitaa, kun ei se lapsi voi aina mummolassa olla vanhusten taakkana.

Mutta ei meillä vain tuollaista ole. Viikon reissussa laitan yhden tai pari tekstaria illassa ja kysyn kuulumisia ja toivotan hyvät yöt, ja sillä hyvä. Välillä saatan soittaa.
Pitäähän toiselle antaa omaa tilaa ja luottaa helvetti vieköön. Ja kyllä se vain silmään ottaa ja korvaan sattuu. On jotenkin töykeääkin.

4

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • normi mies?

      Se on erinomainen tapa mustasukkaisen naisen kontrolloida puolisoaan. Se on kyllä vaan sairaalloista ja luottamus on hukassa.Kaverina vosit kysyä kaverilta että eikö häntä häiritse koko ajan viestittely.Ja miksi pitää olla koko ajan tavoiteltavissa?

    • ...

      Avaustekstin perusteella sanoisin, että se avaajan kaveri on rasittava, mutta kivahan se on muijaa syyttää.

    • herttaista

      Taidat olla mustasukkainen kaveristasi :D Onko pojilla ryppy rakkaudessa.

      • Onko kokemusta?

        Huoh. Odotinkin tätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      24
      2473
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1546
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      120
      1314
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1140
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      1041
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      260
      892
    7. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      21
      891
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      882
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      860
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      795
    Aihe