Narkkarien kuvia 3

NARKKARIEN KUVAT ON SEKSI/PORNO-PALSTALLA...

NIIN , TAITAA OLLA ENITEN NARKKARIEN KUVIA TUOLLA SEKSI- JA PORNOKUVIEN PUOLELLA.

KATTOKAAS narkkarien kuvia siellä.

Totuushan on : suurin osa anrkkareista joutuu huoraan ja tienaan pimeesti,rikollisuutta,yms. paskaa.
4812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... mutta valitettavan suuri osa kuitenkin. Päihdepolitiikan tavoitteena pitäisikin olla päihteiden ongelmakäytön kitkeminen.

Korkeaa hintaa ja laittomuutta on jo kokeiltu eikä se ole auttanut, päinvastoin pahentanut ongelmia entisestään. Siitä huolimatta, jonkin pirun kieron logiikan perusteella hallitus kaavailee taas viinaveron korotusta lääkkeenä kasvavaan juopotteluun.

Kun lääke ei toimi, ei lääkäri yleensä suurenna annosta, vaan koettaa toisenlaista lääkettä.

Äänestä

"Totuushan on : suurin osa anrkkareista joutuu huoraan ja tienaan pimeesti,rikollisuutta,yms. paskaa."

- Kerros tyhmälle sitten missä on suomen reilut puoli miljoonaa prostituoitua? Minä kun en näe niitä missään...

Älä hyvä ihminen yleistä...Koko narkkari-sana johtaa harhaan...

Naapurin äijä
h u u m e v a s t a i n e n
- hampun kotikasvatuksen puolesta

Äänestä

pettämätöntä...

hassu juttu että moniin "huumeisiin" menee vähemmän rahaa kuin "vastaavaan" määrään "päihteitä"...

esim. yksi iltapiiri hamppua maksaa vähemmän kuin yksi ravintolailta (omaan baari-ilta hävikkiini mukautettuna).

toisaalta on olemassa myös kalliita aineita ja jos huumeita saisi laillisia teitä, olisivat nekin tietenkin halvempia. vähemmän omaisuus rikoksia ja vähemmän rahantarvetta.

eli vaikka koko esityksesi on vailla mitään pohjaa ja kuulostaa lähinnä teinin provoilulta, sinun logiikallasi huumeet tulisi laillistaa jotta "huumeongelma" pienenisi...

ISOT KIRJAIMET OVAT MUUTEN UPEA HIENOVARAINEN tehokeino, JOKA TODELLA TODISTAA YLIVERTAISEN ARGUMENTAATIOkykysi.

pistetään nyt pieni vastine:

jos tupakka maksaisi yhtä paljon kuin heroiini, siitä riippuvaiset tekisivät täsmälleen samoja asioita kuin "narkkarit". tosin luultavasti suuremmassa mittakaavassa koska nikotiinin addiktiopotentiaali on suurempi.

Äänestä

rahotan käyttöni työnteolla! ja sitä teenkin sitten ihan niskalimassa joka vitun päivä!!! Kertakaan en ole huorannut tai tehnyt rikosta kamani eteen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karttunen kirjoitti:

NARKKARIEN KUVAT ON SEKSI/PORNO-PALSTALLA...

NIIN , TAITAA OLLA ENITEN NARKKARIEN KUVIA TUOLLA SEKSI- JA PORNOKUVIEN PUOLELLA.

KATTOKAAS narkkarien kuvia siellä.

Totuushan on : suurin osa anrkkareista joutuu huoraan ja tienaan pimeesti,rikollisuutta,yms. paskaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu