Hola,
eli olen 17v poika etelä-suomesta.
Olen viimeaikoina ajatellut tai syvemmin miettinyt asiaa peniksen kasvamisesta pidemmällä aikavälillä. Ajatus juontuu ajalta jolloin olin 14 vuotias. Silloin penikseni oli n. 15cm pitkä ja 3cm paksu. Nyt kun olen 17 v on peniksellä tällä hetkellä 17,5cm pituutta ja 4,14 cm paksuutta (ympärysmitta 13cm).
Kysymykseni sijoittuu siihen asiaan että miten kauan tai miten pitkälle (teidän omien kokemusten ja tietojen pohjalta) peniksen kasvu etenee.
Olen lukenut tai kuullut (en muista kumpi) että inttiaikaan penis saattaa vielä sen muutaman sentin kasvaa hyvinkin. Eli osaatteko sanoa jotka olette jo "myöhemmällä iällä" että kasvaako penis enää ns. fyysisen kehityksen jälkeen (kun ihminen täyttää n. 25v, niin silloin pitäisi olla fyysisen kehityksen ohi). Vai onko se vain niin että penis kasvaa nuoruudessa siitä huolimatta miten sitä kohtelee.
Omasta mielestä säännölliset pitkäaikaiset (omaan kokemukseen pohjautuvaa) erektiot venyttäisivät paisuvaista (saatan olla väärässä), joka lisäisi paksuutta ja ehkä pituutta. Ja senkin myös tiedän että kun penistä venyttää, niin keho vastaa tilanteeseen lisäämällä uutta soluseinää venyneen kudoksen kohdalle, eli venyttämällä pelkästään pitkäaikaisesti myös saisi pituutta. (toki se on niinkin että suurin osa peniksestä on sisäpuolella kehoa).
Osaatteko naiset sanoa keskusteluaiheeseen liittyen että onko miehen penis kasvanut pitkäaikaisella aikavälillä, vai huomaako sitä. (ajattelen asiaa esim 25vuotiaasta vaikkapa 35 vuoteen asti, jolloin ei omasta mielestä peniksen enää pitäisi kehittyä) Että olisiko esim seksielämä tms vaikuttanut penikseen millääntavalla.
Ja asiasta kukkaruukkuun, mietitään nyt vaikka nykyiseltää penikseeni, jos kysyttäisiin naisilta tyytyisittekö esim. 17,5cm penikseeni (jo siihen kokoon) jos se voisi jatkaa vielä kasvuaan, vai haluaisitteko mielummin edelleen isompaa ja paksumpaa jos olisi mahdollisuus valita. Tai mietin vain missä se raja menee, kai se on hirveän yksilöllistä (ja rakastelun taito varmaan isoin tekijä ylipäätään).
Mutta niille jotka ette jaksa lukea:
Mitä kokemuksia teillä on peniksen kasvusta pitkällä aikavälillä,
kasvoiko penis vielä ns. kehityksen jälkeenkin vielä (0v - 25v), vai onko se pysynyt samana kehityksen jälkeen.
Onko mitään konsteja, vai päättikö keho vain minkä pituisen sinä saat?
Peniksen kasvaminen ajan kuluessa
Mietteliäs poika
0
247
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483583Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463342- 532779
- 322046
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301972Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k431790- 481686
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961645- 391400