Olipas lappuliisoilla toissa lauantaina tuottoisa päivä kun sai sakotettua kaikki pihan autot...Toki onhan siinä merkki, että pysäköinti sallittu vain P-luvalla.....vapaata järjenkäyttöä olisi sallia pysäköinti viikonloppuisin, iltaisin ja öisin kun virkamiehet eivät ole töissä. Toisaalta seuraavan kerran mennäänkin sitten Prismaan ja Sittariin ja jätetään kivijalkamyymälät käyttämättä.
virastotalon parkki
sakotettu
3158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tyhmästä päästä ja niin edelleen
no joo...kolkyt vuottahan se on toiminut luotettavana parkkina, joten ykx neljäkymppi' on halpa juttu
Miksi ette käyttäneet Toriparkkia? No tässä oli hieman kyynisyyttä mukana.
Suosittelen tätä! On hyvät kaupat ja parkkipaikat. Aivan eritasoa kuin Akseli ja Stella.
Kouvolan Veturi kauppakeskus. Matkaa on se 100km. Mutta valikoimat on aivan eri luokkaa ja jos on aikaa kierellä se 3-4 tuntia, niin lähes kaiken löytää tarjouksesta.
Ilmeisesti venäläiset tekee sen, että tavara liikkuu ja sitten kun on saman alan yrityksiä useampi saman katon alla, niin laitetaan näitä tyrkkyjä.
Mikkelissä harvoin on mikään tarjouksessa ja jos jossain lehdessä on, niin sanotaan, että tavara on jo loppu. Itse maksan mielummin sen 200km matkat ja sitten saan ostaa mitä haluan.