Olkaa tarkkana metsästyskoirien kanssa!
http://pantaseuranta.rktl.fi/?lang=fi
Pantasusi Sero tulossa kavereineen kohti Tohmajärveä.
4
943
Vastaukset
- puukiipijä
Hoilolan suunnalla viimeisin päivitys 27.10 klo.04.00
Eli yli vuorokauden vanha päivitys. Siinä ajassa liikkuu pitkän matkan.- kuulasieppari
Näyttää olevan värtsilän nurkilla 9.11-13 aamulla.
- kurre1
Ei kun suden suojeliat ottakaa sero kiinni ja pantaan 3-4reikää lisää niin onhan hukalla taas ruokahaluja syödä ja raadella koiria sekä hirviä,menkäähän susi lemmikit vähän itseenne mitä te touhuatte näillä perkeleen pannoituksilla,ei kun joka hukalle vihtavuoren sertti 6mm hauleilla.
- Kuka saa pannan
Saako sen pieksää samantien kun näkee?minä ainakin laitan oman laumanvartijan asialle jos vähäkään erehtyy meidän tontille.
Jos eivät huolehdit panta susistaan ja kävelytä sitä omilla maillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21918229Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903885Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu552322Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv241992Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2871582Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1691553Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711543Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661466Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1301446Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141344