Juu, ensi kesänä muutan koulupaikan perässä Savonlinnaan, enkä oikein tiedä kaupungista mitään. Voisitteko asukkaat kertoa kaupungista enemmän, viihtyvyydestä, ihmisistä, kaupunkikuvasta ym. Ei kiitos asiattomia haukkukommentteja
uussavonlinnalainen
kalle16
8226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kauniita ja helppoja naisia, hieno kirjasto, yhteisöllinen ilmapiiri ja tuttavalliset kapakat. Niin, ja hieno uusi ohitustie, jossa kiva polkasta kaasua ja popittaa Captain Jackia.
Tuon edellisen viestin sekopäästä ei kannata välittää, sillä hän on kaikesta pihalla kuin lumiukko.
Tämä kylä on todella sosialistinen. Rikkaiden sosialismia täällä harrastaa kaikista eniten suhmuroimalla vaurastunut vajaamielinen vanhusten eliitti ja lipojistonsa.
Käsitykseni mukaan...
- Savonlinna on Suomen ykköspunikkila.
- Sty käyttää suurinta ja ylintä päätösvaltaa.
- Paikallinen Kokoomus on oikea punamyyräpesä.
Kannattaa hiukan kuulostella, missä päin voi,haluaa, ja kannattaa asua.
Toki jokainen tekee valintansa omien tarpeidensa ja varallisuutensa ehdoilla
Parhaimmilla alueilla, kuten Miekkoniemellä neliöhinta pakkaa
nousemaan paikoin jopa hiukan suureksikin, mutta vastineeksi asunnolleen saa
nousujohteisen hintakehityksen, sekä epäsosiaalisesta aineksesta vapaan naapuruston.
Miekkoman = Gayman
Savonlinna on kehitysmaa. Vanhat paapat ovat päättävissä elimissä vaikka alzheimer vaivaa pahasti... Mutta kun nuoria ei voi päästää töihin kun nehän voisi saada siitä rahaa.
koskaan ole tässä kaupungissa sellasta pelkoo että töitä tai rahhaa saisit. Olet työnantajille täydellinen turn-off. Ei liene kiva jäädä köyhäksi sillä olot tästä vielä pahenevat. Oma valintasihan se tietysti on asettua poikkiteloin kaikkea vastaan ja itse siitä kärsit, kovastikin.
Paappojen on aika ostaa arkku.