PAINO EI LASKE

oon 170/55 (
8444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

oho siis 4-5 kertaa viikos* :D

Äänestä

Todennäköisesti se surullisenkuuluisa säästöliekki.:-(
Kroppa pitää kiinni joka ikisestä kalorista ja vähentää energiankulutuksen minimiin.
Niin on ilm. munkin kohdalla nyt; 168cm ja 44,6kg, eikä liikahda piiruakaan vaikka miten paastois!
Ja oon sentään ollut alle 40 kiloakin!
Raivostuttavaa!!!!!!!

Äänestä
  • äää tätä pelkäsinki... ajattelin et jos paastoisin viikos aina vaq yhen päivän ja muina söisin jopa 100-500 kcal (ehdotok maksimi!!) ni ei menis säästöliekil

    Äänestä

  • lihava luuseri kirjoitti:

    äää tätä pelkäsinki... ajattelin et jos paastoisin viikos aina vaq yhen päivän ja muina söisin jopa 100-500 kcal (ehdotok maksimi!!) ni ei menis säästöliekil

    Ikävä kyllä menee.
    Syötävä väh. noin 1200 kcal jotta säästyisi, silloinkin pitää olla joku päivä jolloin syö enemmän ettei aineenvaihdunta mene alas ja kroppa ala pihistelemään energian käyttöä!
    Perehdy ravitsemusoppiin!

    Äänestä

hei joku selittää mulle ton säästöliekin ku en ymmärrä ku luen googletuksiani :DD ja miten sitä voi estää et kroppa menee säästöliekille ja mitä se tarkottaaaa!! onks sillo just et paino ei laske ku on koko aja säästöliekil ? liittyyks siihe se et ei syö tyylii kertaakaa päiväs tai yhe kerra ja juokseee vaik tunnin mut paino ei tipu?

Äänestä

Syöt sen mitä kulutat. eli jos kulutat päivän aikana 1500 kcal niin sinun pitää syödä ainakin 1200kcal! Ja perustoimintoihin päivän aikana (eli vaikka istuisit vain sohvalla) kulutat noin 1000kcal

Äänestä

hei ku sanotaa et pitäs just kuluttaa enemmä ku syö nii entä, jos vaik aamul ja illal syö ja sit illal käy lenkil ja kuluttaa enemmä ku o syöny nii jos sit viel syö vaik 2 leipää nii pitäskö sen jälkeeki mennä viel kuluttaa ne kalorit jotka leivistä tuli? :p

Äänestä
  • Jos syöt vaikka 600 kcal etkä liiku yhtään, kulutat enemmän kuin syöt, koska pelkkä oleminenkin kuluttaa reippaasti yli 1000 kcal.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lihava luuseri kirjoitti:

oon 170/55 (

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu