Hei,
Törmäsin uuden koneen käyttöönoton jälkeen rasittavaan ongelmaan, jota ei ole esiintynyt vanhassa koneessa. En ole ihan varma, mitä olen tehnyt eri tavalla. Jos te osaisitte auttaa minua, kun google ei ole ollut yhteistyökykyinen.
Pop-up-mainosten lisäksi, sivuston omiin teksteihin alkaa upota linkkejä. Usein linkkejä ilmestyy sanoihin sinne tänne tekstissä: sana on alleviivattu ja oik. ylänurkassa on vihreä ympyrä, jossa nuoli.
Pop-up-mainokset helpottivat Firefoxin Ad-blockin avulla, mutta silti sitä tulee. Ad-awaren latasin myös, muttei se ole auttanut. Microsoft Security Essentials on myös koneella. Sivuhistoriaa olen myös yrittänyt poistella.
Googlaamalla löytyy usein vain pop-uppeihin vinkkejä, tuosta toisesta ongelmasta en ole varma, mitä hakusanoja tulisi käyttää. Lienee olemassa joku "virallinen termi"?
Osaisiko teistä joku auttaa ongelmaani?
Kiitos
Tekstiin upotetut mainoslinkit (ja pop-up-mainokset)
Mainosuhri
1
466
Vastaukset
Toistuuko tämä ainoastaan Firefox selaimella vai esiintyykö tätä myös muilla kuten IE selaimella?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10712793
http://botcrawl.com/how-to-remove-text-enhance/#Firefox
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080