sanoo ryssäomistajat. On ehkä kasvanut ego ja puheet mutta kun täällä ei pärjää edes saipalle, yms nykyisille Mahtiseuroille niin miten jatkossa? Rintamakarkuruutta paeta rajan taa mutta niinhän kannnattajatkin on itähelsingin mamujen jälkeläisiä ryssän maalta!
Jokerit on kasvanut paikallisen liigan yli
15
178
Vastaukset
- Myötätunto
Säälittää noi narrifanit. Eka niiltä vietiin kauppa (Elanto), sitten vakuutusyhtiö (Kansa), sitten pankki (STS), ja nyt liigajoukkue. Ei hyvin mene.
- scholl
Oletko löytänyt muita mukahauskoja juttuja Jatkoajan palstoilta ??
- Hjalliksen leuka
scholl kirjoitti:
Oletko löytänyt muita mukahauskoja juttuja Jatkoajan palstoilta ??
Ai, niin kuin sinä löysit tuon nimimerkin vai?
- skchollll
Hjalliksen leuka kirjoitti:
Ai, niin kuin sinä löysit tuon nimimerkin vai?
Jotkut ymmärtää ivaa, jotkut ei :))))
- Andrewsarchus
scholl kirjoitti:
Oletko löytänyt muita mukahauskoja juttuja Jatkoajan palstoilta ??
Tuo on kyllä niin hauska ja osuva että se kannatti kopioida tännekin. Thanks, Myötätunto (ja tietenkin scholl Jatkoajasta)!
- väärä siirto
Odotan innolla ja täysin rinnoin,kun tuo säälittävä "khl-joukkue" lähtee kovan tason jäille kompastelemaan ja häviämään. Pari kautta ku ollaa oltu jumbona, tullaa häntä koipien välissä takaisin liigaan. Todennäköisesti fanit ovat kaikonneet, ja koko sakki on ihan pee-aa. Silloin veloissaan hjallis ja veli venäläiset pistävät lapun luukulle ja areena myydään stadin kingeille, Karhu-kissoille. Voi voi hjallis, sinulla on kovat ajat edessä!
- väärässä oot, taas
Juntti sanontaa mukaillen; ennen loppuu koiran perseestä kusi kuin Jokereilta rahat ::
- Kuka on?
väärässä oot, taas kirjoitti:
Juntti sanontaa mukaillen; ennen loppuu koiran perseestä kusi kuin Jokereilta rahat ::
Sun sanonnat ovat aivan perseestä, sillä kusi ei (normaalisti) tule perseestä.
Ehkä sun piti sanoa, että ennemmin koiralta kusi loppuu kuin Narreilta rahat... mutta kun olet niin saatanan tyhmä, niin ei sekään onnistunut. - RectalBalls
Kuka on? kirjoitti:
Sun sanonnat ovat aivan perseestä, sillä kusi ei (normaalisti) tule perseestä.
Ehkä sun piti sanoa, että ennemmin koiralta kusi loppuu kuin Narreilta rahat... mutta kun olet niin saatanan tyhmä, niin ei sekään onnistunut.Ei pitäisi tuomita niin herkästi. Jokerikoirat ovat ihan oma rotunsa :)
Hjallis, missä on pallis ? - jw34
Kuka on? kirjoitti:
Sun sanonnat ovat aivan perseestä, sillä kusi ei (normaalisti) tule perseestä.
Ehkä sun piti sanoa, että ennemmin koiralta kusi loppuu kuin Narreilta rahat... mutta kun olet niin saatanan tyhmä, niin ei sekään onnistunut.Älä nyt......eihän stadilaiset voi hallita noita junttijuttuja yhtä hyvin kuin juntit.
- Frank Mahovlich
Kuka on? kirjoitti:
Sun sanonnat ovat aivan perseestä, sillä kusi ei (normaalisti) tule perseestä.
Ehkä sun piti sanoa, että ennemmin koiralta kusi loppuu kuin Narreilta rahat... mutta kun olet niin saatanan tyhmä, niin ei sekään onnistunut.Äh, eihän niiltä rahat lopu. Narrit sopii KHL:ään erinomaisesti koska siellä toimintaperiaate on sama on heillä Suomessa. Lipputulot ovat marginaaliset koska muovituote ei kiinnosta katsojia. Urpoille yhteistyökumppaneille sitä voi myydä. Putin jo paljastikin että KHL:n funktio on sama kuin NL:n maajoukkueen - propagandistinen. Sen vuoksi rahoitus on varma ja ikuinen (Lue: Putinin valtakauden mittainen). Narriit sopii hyvin KHL:ään - henkiseen kotiinsa.
- JYPPIII
Älkää jakasako itkeä.Veltot stadilaiset ei viitti pelata jotain sm-liiga,tarvii jotain suurempaa haastetta ja KHL on just sopiva näille jannuille.Muutkin munattomat suomalaiset hyvät pelaajat jotka eivät uskalla lähtee venäjälle pelaamaan,voivat nyt narrien kanssa ryssiä oikein huolella.
Jokerit on oikeasti ihan mauton ja munaton joukkue vuosia.Nyt kun tulee uudet haasteet voidaan odottaa,että stadin kalutkin alkaa taas stondaa ruskien kanssa.Mä veikkaan,että narrit tulee olemaan KHL:n kärki kastia ja tulee ammentaa sm-liigasta jatkuvasti tietyn tyyppisiä pelaajia riveihinsä.
Jos pikkuisenkaan on järkeä jalliksella,niin tuleva divarista nousevasta joukkuesta tulee Jokereiden farmijoukkue.Tulevalle nousia joukkue tämä diili on ihan huippu.Jallis pitää huolen,että liiga kasintoihin ei tarvitse osallistua.- Nautilus
Näistä nykyisistä narripelaajista ei ole ensi kauden joukkueessa monikaan, johtuen jo Venäjän homolaeista. Valmentaja jo pantiin uusiksi, ja keväällä alkaa joukkokengitys.
- kannas...
Nautilus kirjoitti:
Näistä nykyisistä narripelaajista ei ole ensi kauden joukkueessa monikaan, johtuen jo Venäjän homolaeista. Valmentaja jo pantiin uusiksi, ja keväällä alkaa joukkokengitys.
Homot tietää naapurien lait......heteroita ei paljon kiinnosta.
- Nautilus
kannas... kirjoitti:
Homot tietää naapurien lait......heteroita ei paljon kiinnosta.
Terve Seppo. Valitettavasti nämä asiat eivät ole lainkaan kiinni henkilökohtaisesta kiinnostuksesta vaan Venäjän lainsäädännöstä. Lisäksi en usko että kaikista ihmisistä juuri sinä olet oikea henkilö antamaan lausuntoja heteroseksuaalien kiinnostuksen kohteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694