Man Of Steel (2013)

Scifisti1977

Nyt oli sitten kauppohin tullut DVD:nä ja Blu-Raynä tämä uusi "Teräsmies" -leffa Man Of Steel. Blu-ray tarttui mukaani ja tuli sitten katseltua se eilen illalla. Ja olipa hyvä elokuva!

Tarina seuraa hienosti klassista Teräsmiehen syntytarinaa ja mukaan oli saatu uusia yksityiskohtia tuttujen hahmojen kanssa. Nykypäivän teknologia mahdollistaa vallan upeat erikoistehosteet elokuvaan ja saamme nähdä aivan huikeaa kuvaa Teräsmiehen perspektiivistä. Elokuvan juoni, erikoistehosteet ja toteutus olivat huippuluokkaa. Suosittelen ehdottomasti.

5/5

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huonot tehot

      Eikös tuota ole just niistä tehosteista moitittu? esim lentäminen oli lähes samaa tasoa kuin reevesin terämiehissä, eli todella tökerö.. mutta selkeästi paras teräsmies elokuva tähän mennessä.

      • Scifisti1977

        No minä tykkäsin.


    • yksi tähti

      Liikaa, ihan liikaa aina tätä älytöntä efektitykitystä, kaikki lentelee kuin massatomat peperinpalaset, ihan sylettää. Eikä yhtään huumoria, vakavalla naamalla tehtyä sontaa.

    • MahdotontaTehdäHyvä

      teriksestä on muutenkin vaikee tehdä elokuva kun hänhän on kaikkivoipa ja niin nopee et voi aikaakin viedä taaksepäin tai eteenpäin, eli yhtään mikään ei mahda yhtään mitään.. esim tuleva batman vs teris on jo ajatuksenaki naurettava vaikka kuinka vedettäs krypto kortti kehiin.. batmanhan on ihan tavallinen ihminen jolla on muutamia laitteita :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4310
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      135
      4069
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3726
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      88
      3562
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2334
    Aihe