"Rekkaan törmännyt henkilöautoilija on kuollut Sastamalassa. Onnettomuus sattui ohitustilanteessa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013110117676023_uu.shtml
"Take it piano"
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013110117676023_uu.shtml
"Take it piano"
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
KIIRE kiire KIIRE !!!!!!!!!!!!! Esson baarille kahville.
En usko että it-se-mr-ha jos kerta ohitus kyseessä. Ne tuppaavat tapahtumaan "suoralla" tiellä aivan yllättäen.
Ohi on vain päästävä. Hinnalla millä hyvänsä. Lopputulos oli sitte tämmönen. Sitä voi jokanen pohtia mielessään onko tollasilla maanteillä järkevä ylipäätänsä ohitella herkästi.
ihme jeesustelua, joku teki traagisen virheen tai tahallisen teon, ei se jeesustelemalla muuksi muutu. Niitä tahtoo vaan sattua kun ihminen on liikkeessä ja tekee jotain väärin.
... että hosumalla tulee enemmän virheitä kuin ottamalla iisisti.
Ripeästi voi ajaa hosumattakin.
Nimenomaan hermoilemalla tulee tehtyä enemmän virheitä. Eikä se ole jeesustelua, jos esimerkkinä ottaa kuolemaan johtaneen liikenneonnettomuuden ja sanoo, että olis voinu käydä onnellisestikin. Kouluissakin on liikennevalistusta. Näköjään sitä pitäisi olla mediassakin, mitä nyt näkee ihan älytöntä liikennekäyttäytymistä oikeessa elämässä.