Kerran vain kuulin

kun puhuit naisen äänellä ja silloin mua kuvotti
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehkä sun ääni oli niin möreä ja olemus niin miehekäs, että teki sen tasotuksen vuoksi ;)

Äänestä
  • Onhan se sellainen akkamainen juoruilija ja junailija

    Äänestä

naispuolinen tuttu ja sen ääni kuulostaa puhelimessa ihan miehen ääneltä, vaikka on ihan naisellisen näköinen. ;D Aina alussa, ennen kuin totuin siihen, niin mua alkoi aina naurattamaan ihan hillittömästi kuullessani tuon puhelinäänensä. :) Nyt olen niin tottunut, etten huomaa koko asiaa. Liekö äänen mataluuteen syynä se, kun hän tupakoi..

Äänestä
  • on kiinni äänihuulten paksuudesta, ja on sukupuolikohtainenkin.
    Mitä ohuemmat äänihuulet, sen kimeämpi ääni.
    Tupakointi voi olla yksi syy naisen äänen matalaan tasoon, mutta astmaatikoilla se äänihuulten paksuuntuminen tuo sen matalan "basson" äänensävyyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain kerran pikkuj kirjoitti:

kun puhuit naisen äänellä ja silloin mua kuvotti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu