Yliarvostetuin ikinä!

Kone

Siis tämän miehen tuotokset Hassisen koneen jälkeen ovat olleet ihan kuraa. Tekotaiteellista skeidaa ja runotytöt senku diggaa. Noh..nuo runottaret ovat olleet aina vähän sekaisin.
Ismo Alanko sais jo vihdoin painua eläkkeelle. Jätä meidät rauhaan Ismo!!

4

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ipe_Ylänkö

      En jätä teitä rauhaan. Uutta albumia tehdään ja keikkaa riittää. Olen Suomirokin Kuningas!

    • Vaikut korvista

      Nimim. Kone menee vaan kuuntelemaan cheeekkiä stadionille, 30 000 kärpästä ei voi olla väärässä, cheeeekki on täyttä skeidaa. Ismo on suomipopin kuningas !

    • Sielun velj'

      Musiikkilehti kysyi eräältä tekotaiteelliselta yhtyeeltä "Oletteko tekotaiteellisia?". Bändi puolusteli "Emme missään nimessä!". Ismo voisi piruuttaan vastata "Olen aina ollut." Ismon säveltäjäuralla Hassisen Koneen eka LP oli vasta harjoittelua.
      Ne, joilla on musiikkikorvaa (ei pelkästään kukkamekkotytöt), tietävät minkä säveltäjälahjakkuuden Suomi Joensuusta on saanut.
      Jos Suomen rock-kulttuurissa on jotain merkittävää se on Alangon tuotanto ( Nurmion ekat levyt, Wigwam, Ultra Bra ja Juice parhaimmillaan).

      • Sielun velj'

        MLKK ja PMMP parhaimmillaan. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      115
      10773
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      255
      4656
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      177
      4021
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      177
      3513
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      82
      3349
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      42
      3137
    7. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      79
      3126
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      27
      2689
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      68
      1831
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      180
      1665
    Aihe