Miksi, vihrinkäiset, tänään maahan rakennetaan enemmän kuin koskaan hiilivoimaloita? Harvoin meillä on myöskään samanaikaiseti ollut valmisteilla kahta ydinvoimalaa! Mitä te oikein teette siellä hallituksen kokouksissa? Näpräätte älypuhelimianne - vaikkei se kyllä siltäkään oikein tunnu. Onkohan turveverokin teidän idis - soiden säästämiseksi?
Mitä vihrinkäiset oikeasti teette?
Äly- eli eipuhelin
351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pers...anteeksi Perussuomalaisten saatua murskaavan vaalivoiton kunnallisvaaleissa alkoi moni samettihousun puntti tutista sekä vihreiden että vasemmistoliittolaisten joukoissa. Heidän mielestään on käsittämätöntä, että joku perustaa Suomeen puolueen, joka ei ole ulkoa vihreä ja sisältä punainen kuten vihreät. Tai ulkoa punainen ja sisältä ryssä kuten Vasemmistoliitto. Uuden puolueen ilmaantuminen joukkoon on sekä vihreiden että vasemmistoliiton mielestä käsittämätöntä ja vaarantaa vakavalla tavalla jo monta vuosikymmentä jatkuneen piirileikin, jossa Kokoomus laukoo paskaa, demarit käyttäytyvät autoritäärisesti sekä moukkamaisesti ja vihreät ovat ikään kuin "omatunto" tai "piikki lihassa".
Ja vasemmisto piikki kapitalistien lihassa. Tätä piirileikkiä on sekä vihreiden että vasemmistoliiton mukaan jatkettava ja mikäli joku tulee sitä häiritsemään, vaarantaa vakavasti hyvän teatterin sekä valtiontukien saamisen myös jatkossa.
Vaarana on, että tätä kirjoitettaessa seuraavissa eduskuntavaaleissa Perussuomalaiset tiputtaisivat Vihreät oppositioon, jolloin kaikki Vihreille tärkeät asiat, kuten mm. oikeusministeri Braxin virka-autoetu, jäisivät saamatta. Ennen kaikkea Suuri Maahanmuuttokusetus ja sen turvin luodut tuhannet suojatyöpaikat olisivat vaarassa. Valtakunnallinen mustan makkaran jakeluverkosto oli uhattuna. "Ne jyrää meitin!", kaikui puoluetoimiston käytävillä kun väki juoksi Perussuomalaisten hyökkäystä karkuun. Mutta rohkea Tarja Cronberg kääri Hesarin-Iltiksen-Ylen sekä vanhojen blogimerkintöjen avulla kokoon ison propagandapommin, jonka Heidi Hautala ryömimällä kävi heittämässä Halla-ahon vaunun telaketjuihin. Vihreä liike oli pelastettu! Enää ei tarvinnut pelätä vihreiden vaipumista unohduksiin jossain syrjäisellä sivukujalla.
Mitäpä tuohon enää lisäämään.
Persujen pelko on vanhoissa puolueissa kauheaa.
Tosin on sanottava että sitä saa mitä tilaa, kansan unohtavalla politiikalla vanhat puolueet petasivat Perujen jytkyn.
Saada köyhät kuseen.Nostaa energian- ja maksujen hintaa. Elämä kalliiksi!
Elättää pölyssä olevai riinbisiläisiä..