läiskät maalipinnalla??

mitähän mahtaa olla?? punainen maali vm99 autossa ja takakontin ovessa vaaleita läiskiä jotka eivät lähde millään pois???

Miten muuten värivahat soveltuvat vahaukseen, kuluttavatko pintaa??
2544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Autosi on tainnut olla huonolla vahalla pidemmän aikaa. Varsinkin punainen hapettuu helposti. Aloita homma puhdistamalla cleanerillä maalipinta pakkauksen ohjeen mukaisesti, ja vahaamalla se uudelleen. Cleaner on hiovaa, joten sen kanssa hinkatessa on hiukan varottava hiomasta pintaa läpi. Varsinkin pokkauksissa ja terävissä kulmissa.

Äänestä

Lokinpaska.... ;) no ei, ilmeisesti hapettunut niinkuin oli jo vastattu, mut älä hyvä mies mene vahaamaan millään värivahalla!! Onhan se aikansa hieno, naarmut piilossa jne. mut sekin vaha kuluu.. Vahaa esim. auto glymin maalipintaa puhdistavalla vahalla ja siinä hommassa saa hiki valua!! mielellään tee lämpöisessä tallissa tai jossain missä ois noin 20 astetta lämmintä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joonas kirjoitti:

mitähän mahtaa olla?? punainen maali vm99 autossa ja takakontin ovessa vaaleita läiskiä jotka eivät lähde millään pois???

Miten muuten värivahat soveltuvat vahaukseen, kuluttavatko pintaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu