jotka olette tyytymättömiä Arhinmäkeläisiin aina vaan äänestätte Vasemmistoliittoa? Mikään ei muutu jos äänestätte samoja tolloja aina vaan Arkadianmäelle! Ainoa keino saada Arhinmäkeläiset ulos on äänestää seuraavissa vaaleissa vaikka IPU:a,sinne on perustettu uusi vasensiipi.
http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-1288591806677.html
http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-1288591806677.html
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kun median lukutaito on tuota ipu/persu linjaa. Se että vasureissakin on tyytymätöntä hallituksen toimintaan ei tarkoita että he ovat tyytymättömiä omiin ministereihin. Päinvastoin he ovat olleet suorastaan erinomaisia.
Se että te molemmat ipulaiset keksitte että vasemmalla istuva on vasemmistosiipi ei tarkoita oikeasti vasemmistolaista.
Sehän on yhtä koomista kun sanoa että persut ovat saaneet jotain aikaan jytkyllään..
Tyytymättömät ovat NIMENOMAAN tyytymättömiä Arhinmäkeläisiin,Paavoon etunenässä!
Arhinmäki hallituksen suosituimpia ja vasemmisto kiittää..
Ehkä sun märässä unessa. Suomi ei pyöri hesalaisten pissisten ympärillä,muu vasemmisto-suomi on Arhinmäkeläisiä vastaan,sitä on turha hesalaispissis kieltää!
Pohjoinen on Mustis aluetta,L-Suomi Yrttis aluetta. Itä-Suomes vasemmistolla ei enää kannatusta olekaan.
Ei löytynyt idästä,ei lännestä saatikka pohjoisesta haastajaa suomen suosituimmalle puheenjohtalle. Siksi vasemmisto!!
Arhinmäkeläisille tuli jo tappio jopa Helsingin valtuustossa,tyypillinen Arhinmäkeläinen S.Modig kiukutteli kun jäi tappiolle ja ilmoitti että "mä en leiki teidän kaa enää".
LAPSELLISTA!
Vasurit sai Helsingissä n.36000 ääntä,muusta Suomesta n.200000 ääntä. Ei mikään ihme että Arhinmäkeläiset ei saa kannatusta!
Nyky-vasemmistoliitto on tullut tiensä päähän jos ei Arhinmäkeläisiä potkita ulos puolueesta,arhinmäkeläiset voivat painua vihreisiin tai kokoomukseen!
Helsinki on vasemmiston vahvin yksittäinen alue. Täällä olemme paljon kepuleita ja persuja suurempia. Täällä kannatus kasvaa suuremmin kuin missään. Silvia toimi juuri niin kuin asiassa kannatikin toimia. Politiikkamme on hyvää ja siitä maakuntienkin kannattaa ottaa opikseen.
"eikohän me ei leikitä " en'ää ,puisto Paavo ilmoittaa porvahallituksesta lähdetään,yhtä nopeastisti kuin sinne tultiin.
Ei vielä..... malta malta.
Paavo käy vielä Brasiliassa katsomassa jalkapalloa!
Vasemmistolaiset luikkivat hallituksesta jouluun mennessä ?
Ei Arhinmäkeläiset lähde hallituksesta kun vasta ensi syksynä. Yrittävät kusettaa tolloja äänestämään niitä uudestaan seuraavissa vaaleissa taas! Älkää menkö siihen ansaan!
Kehä kolmosen sisäpuolella pyörivä hanhilauma seuraa johtajaansa ,pohjoisen väkeä ei kusta toista kertaa silmään .Paavohanhi tietää tämän tosiasian ,osaa pysyä poissa .