Miten voisi ehdottaa työkaverille seksiä, silleen että jos vastaus olisi kielteinen niin kehtais vieläkin työskennellä hänen kanssaan. Kiinnostusta olisi molemmilla mutta ei kehtaa sanoa. Puristanko pepusta, pussaan suoraan? onks ehdotuksia? :D
Miten ehdottaisi työkaverille seksiä
Ehdotuksia
183091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tai kaverin tyttöystävälle?
Seksin ehdottaminen ei ole sopimatonta, mutta jos toinen kieltäytyy, sitä tulee kunnioittaa. Ei saa yrittää uudestaan.
Pehmeä tapa, josta osa pitää, on aluksi kysyä, voitaisiinko tavata työn ulkopuolella.
Suurin osa liitoista syntyy opiskelupaikalla ja työpaikalla syntyneiden tuttavuuksien pohjalla, vanhalla polvella tanssipaikalla.
Vaikka on varattu?
Varatuistakin osa harrastaa seksiä toisen kanssa. Tässäkin tapauksessa pitää voida kysyä, mutta pitää voida myös tarvittaessa kieltäytyä.
Kesätöissä oli pari vanhempaa n. 50v miestä mistä tykkäsin, en 17v kimmana kehdannut kertoa. Oli juhlat ja loppuillasta veivät privaatti puolelle juomaan. Siinä sitten kädet kävivät mun en oikein kieltänytkään. Molemmat olivat pieni kokoisia miehiä mutta housuissa oli isot että aluksi tuntu. Kummatkin pani pöytää vasten kunnolla pitkään. Sitten meni viikkoja ennenkuin ehdottivat viikonlopun viettoa? Menin kuitenkin ja molemmat halus jatkuvasti, kyllä oli hyvää seksiä. Sitten on töissä päiväll'äkin pidetty kimppa kivaa. Nyt kun jäin pois töistä niin käynyt toisen ukon luona millä on välillä on sen kavereita kylässä. Kun tulee känniin niin välillä suostuu olemaan monenkin naitavana. siihen on jäänyt koukkuun kun joskus ihan vieraskin nai.
Missä oot töissä? :)
Ensin pitää kasvaa aikuiseksi. Siinä vaiheessa ei tunnu enää niin pahalta, jos saa pakit tai jos homma ei pelaa.
Jos olette kohtuullisen herkkiä tyyppejä molemmat, niin miten olisi ihan varovainen eteneminen, mutta eteneminen kuitenkin, tasaisesti ja varmasti? Ilmeisesti juurikaan mitään ei ole vielä tapahtunut, joten vain mielikuvitus on rajana, mitä kaikkea pientä ja kivaa voit keksiä ja siten kasvattaa jännitystä (ehkä jossain vaiheessa työkaverisi ei enää malta itse, kun olet riittävästi härnännyt/kasvattanut jännitettä, vaan tekee aloitteen).
Oletan, että kyseessä on mies, joka haaveilee naisesta. Kaikki pienet huomaavaisuudet ovat ihania. Oven auki pitämisestä lähtien. Varovainen kosketus, kun satutte vierekkäin. Seuraavalla kerralla vähän reippaampi, sen verran ilmeinen, ettei ole vahinko. Ja jos et ole varma seksuaalisen kosketuksen hyväksyttävyydestä, niin nk. "neutraalikin" kosketus tuntuu taivaalliselta, jos toisesta näkee märkiä uni. Kuten vaikkapa reipas silitys jostakin hartian ja olkapään tienoolta. Yksittäisen kukan laittaminen toisen työpöydälle, Jne.
Seuraa reaktioita ja mieti aina seuraavaa siirtoa. Jos molemmilla on sama mielessä, niin jossain vaiheessa toisenkin aloitteellisuus kasvaa!
Meillä varasto missä käyn harvoin, nuoria poikia vain töissä. Menin varaston perälle ja katselin kun poika runkkas. Kun ei huomannut niin menin viereeen ja tarviiko apua? Poika häkelty ja jatkoin hierontaa, kun ei tullut otin suihin ja imin pussit tyhjäksi. Kummallakin pikanen kokemus. Seuraavan kerran niin toinen poika vinkkas peräänsä ja vei samaan paikkaan missä kukaan ei nääe. Oli aluksi naama punasena kun ei saanut sanotuksi mitä haluu. Avasin sen housut ja kovana oli heti, kiihotuin isosta ja riisuin hameen ja housut alas. Ohjasin kullin takaa sisääni ja hetken päästä poika jo laskikin sisääni. Muuttamasta pojasta on tullut oikein hyviä rakastelioita kun on kotona opettanut, kaikilla hauskaa kun saa nauttia.
Kyll mullekkin kelpais sinunlainen ihminen työkaveriks ja vapaa-aika kaveriks. Pistä sähköpostia :)
Laitoin sähköpostia, lähetin kirjeen ja vieläpä soitinkin sinulle, mutta et vastannut!? Miksi?
Sulla taisi olla väärät tiedot, pistä sähköpostia [email protected] tuo on oikea osoite :)
Missä tää kyseinen paikka sijaitsee
sekin vaikuttaa oletteko samaa sukupuolta.
Puristanko pepusta, pussaan suoraan?
> minusta miehen on sopimatonta puristaa toista miestä pepusta työpaikalla
onks ehdotuksia?
> jätä työkaverit rauhaan ja etsi muita miehiä
sano " haluan nus sia "
Kannattaa vaikka aluksi kysyä kaffel toista osapuolta ni tietää anakin natsaako
"Siitä vaan" on asialinjalla. Kysymys kertoo heti että voisi olla jotain taka-ajatuksia. Ja jos toista ei kiinnosta, hän voi hyvällä omalla tunnolla sanoa että iltaisin on paljon kiireitä.
Henkilökohtaisesti en pahastuisi jos joku puristaisi pepusta. Mutta minä olenkin minä.
Kysyn ensin kahville ja kotimatkalla yritän saada jotain aikaiseksi. Palailen tänne kun olen asteen verran fiksumpi