Kunnon sähkalan kirjoja?

Onko mitään muita suomalaisia sähköalan kirjoja kuin Jukka Ahorannan teokset? Ahorannan kirjat ovat vaikeaselkoisia eikä niissä ole tarpeeksi käytännön esimerkkejä, pelkkää teoriaa jolla tavallinen sähköasentaja ei tee yhtään mitään
4231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

D1-2009 käsikirja sähköasennuksista on ammattilaisille kirjoitettu.
Kirjaa myy sähköinfo.

Ahorannan sähköopin teoriakirja on omastakin mielestäni kehno mutta sitä vastoin harjoituskirja on mielestäni hyvä.

Äänestä

Mitenkäs tuo Sähköinfon "Sähköasennukset". 4-osainen kirjasarja.

Hintavahan tuo kyllä on.

Äänestä

Multa löytyy erillaisia kirjoja.....ja ihan uusia vielä...

laita sähköpostiosoitteesi tänne niin voin laittaa sähköpostiisi tiedot niistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei Ahonrantaa kirjoitti:

Onko mitään muita suomalaisia sähköalan kirjoja kuin Jukka Ahorannan teokset? Ahorannan kirjat ovat vaikeaselkoisia eikä niissä ole tarpeeksi käytännön esimerkkejä, pelkkää teoriaa jolla tavallinen sähköasentaja ei tee yhtään mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu