En suosittele muuttamaan saton laamannintie 14 taloon

kyllöstynyt

Varsinkaan lapsi perheen. Talo levoton kuin mikäkin ja kunnon asukkaat kaikkoaa pikkuhiljaa veke. Me kärsittiin aikamme siinä eikä isännöitsijä tehnyt mitäänn vaikka moni asukas valitti tietystä asunnoista tulevasta möykästä. Lisäksi huumenarkkarit pyörii kulmilla ku niitä siinä vanhoissa kemiran tsloissa asuu!

Kiitos satolle hyvän talon ja alueen pilaamisesta, ennen oli tuossakin talossa toisin. Välttäkää niin kauan kuin mahdollista.

23

7612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nähty on

      Niitä huumeveikkoja asuu myös siinä kadun alkupään taloissa& kansallispukuporukkaa. En suosittele kellekkään.

    • olet oikeasa

      Kyllä. Notaarintie toista kun omistus asuntoja mutta tosiaan ympärillä pörrää sivakan ja saton asukkaita joista suurinosa näitä edellämainittuja tyyppejä..

      harmittaa ku asukasvalinnoissa ei enään katsota hakiaa kovinkaan tarkasti..

    • joskus harkinnut

      Eikö ne laamannintien asunnot ole aika huonokuntoisiakin? Ja pelkät ranskalaiset parvekkeet.

      • kyllästynyt 2

        Joo niissä kemiran taloissa, on niissä uusissa (tai siis uudemmissa) ihka oikeet partsit..


    • EskoPekkaTeeTee

      Miten tota narkkiporukkaa on oikein pesiytynyt Laanilaan? Luulisi että halvoille asunnoille olisi muitakin ottajia joen ja keskustan lähellä.

      • siten2

        Ainoot edulliset kämpät laamannintiellä on nuo kemiran talot.. siellä ne narkit on. Sivakka,sato ja notaarintien omistusasunnot on sit kalliimpia ja melkei tossa järjästyksessä vielä edullisimmasta kalliimpaan..


    • Mohikaani

      Oen asunut Laamannintiellä yli 10 vuotta ja voin vakuuttaa että rauhallista on.
      Ei näy narkkareita sun muita nistejä, ihan rauhassa saa kävellä .
      Ps. nämä Sivakan asunnot ei ole mitään halpoja asuntoja

      • JaJouniKääntyyHaudas

        Juoni kääntyi kokonaan


      • velaton ok 148m2

        Vuokralurkki.


    • kyllästynyt 3

      No tuskin olet 10v asunut jos väität ettei niisä kemiran taloissa asu narkkeja jotka romu autoilla ravaa taloa ympäri läpi yön. Plus ne sivakan talot on aika edullisia, ite kans niitä aikoinaan katellut ja sittemmin saton taloon (talo 14) päätynyt, tonni kuussa vuokraan luulisi saavan asumis rauhan mutta ei. Saa siellä rauhassa kävellä joo mutta lastani en laskisi leikkimään sinne ulos.

      ja olihan tossa joku aika sitten niin narkkitalosta joku puukon kanssa uhkaillut ohikulkioita siinä laamannintien päässä että semmosta. Jos nuo kemiran romutalot saatas pois ni varmasti tulis rauhallista ja turvallista olla. Ei mun siellä ikinä pelätä ole tarvinnut mutta jos ei halua jokapäivä katella ammareiden ajoa ja huumenarkkeja tekevän kauppaa parvekkeen alla ni en suosittele nimenomaan sitä laamannintie päätä.

      sivakallehan pääsee kuka tahansa asumaan jos vuokrarästejä ei ole, eli nämä sossun elätit saa sivakalta kämpän satavarmasti mutta sivakan taloista ei tosiaan mitään pahaa sanottavaa ole. Mutta älä vakuuta mitään mitä et voi. Mene sinne kemiran taloille hetkeksi ni sitren vasta saat itseäsi vakuuttakin :D

      • joojuo

        Vaikutat aika vajaalta vanhemmalta, säälin lastesi puolesta.


    • samaa mieltä

      Ja näyttää joka viikko joku saavan häädön kemiran taloista ku jatkuvasti kuormalavalle huonekaluja nakellaan siellä :)

    • Pöne

      Kemiran vanhat talot on kyllä melko huonossa kunnossa..eipä niitä oo paljon rempattu. Ja melko epämääräistä sakkia näyttää niissä nykysin asuvan.Ennen oli paljon rauhallisempaa.Paljon tuli niissä penskana pyörittyä 80-90 luvulla pyörittyä.aah mitä muistoja :)

      • Epämäär.rajatapaus

        Ihmiset on aika epämääräistä sakkia keskimäärin...


    • h.ymy

      Asuin niissä Kemiran taloissa opiskeluaikana 2002-2003 ja ei mitään valittamista ollu sillo. Yks täti huolehti kesäisin kukkia purkkiin Ym ja muitaki ihan kunnollisia työssäkäyviä ja opiskelijoita asu. Kämpän kunto oli vähintään kohtuullinen ikään nähden. Ja kait ranskalainen parveke on parempi ku ei parveketta laisinkaan?

    • Ouluunmuuttaja

      Onko meno edelleen tällaista?

    • swedupetteri

      Pihalla tuntuuu kuin oisi Malmössä tai Göteborgissa.

      • SuvakkiKaisa

        Sielläkö asuu kantaruottalaisia nykyään?


      • rasistiraimo
        SuvakkiKaisa kirjoitti:

        Sielläkö asuu kantaruottalaisia nykyään?

        ei kun uussuomalaisia


    • Anonyymi

      Nykyisin rauhallista. Varsinkin Sivakan asunnoissa. Ei ole näkynyt 3 vuoteen yhtäkään nistiä tai muita e.m. Ryhmittymiä.

    • Anonyymi

      Sehän on omavika jos uutuus pihapenkissä aurinkolasit päässä, iteopähän tietää.

    • Anonyymi

      Eipä kaikista nuorista näköjään ole mihinkään. Mölyävät, meuhkaavat, eivöt töitä tee... Ihme, ettei noiden vanhemmat saa niihin mitään kuria, onkohan kaikilla edes vanhempia vai mikä on homman nimi?:)

    • Anonyymi

      Taitaa olla ylivoimaisen vaikea olla järkevänä vanhempana ja näyttää nuorelle esimerkkiä, miten sitä elämää eletään:)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      208
      2605
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      47
      1785
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      146
      1387
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      340
      1290
    5. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      345
      1244
    6. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      25
      1166
    7. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      57
      1103
    8. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1002
    9. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      976
    10. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      21
      883
    Aihe