Talvivaaran puhdistus maksaisi satoja miljoonia

http://www.hs.fi/kotimaa/TT Professori Puttonen ehkä Talvivaaran johtoon/a1383794053665

Eikö tulisi halvemmaksi kaivaa oja sata kilometriä pohjoiseen päin? Jonnekkin korpeen jossa ei ole vesistöjä lähellä.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luonto kyllä korjaa vahingot kunhan sille annetaan aikaa.

Äänestä

säätiön kassasta - peanuts!

Äänestä
  • Tässä olisi tilaisuus näyttää konkreettisesti olevan suomalaisen työn puolella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


` ` kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/TT Professori Puttonen ehkä Talvivaaran johtoon/a1383794053665

Eikö tulisi halvemmaksi kaivaa oja sata kilometriä pohjoiseen päin? Jonnekkin korpeen jossa ei ole vesistöjä lähellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu