50 centin kolikko

Hei kaikille, tuli vastaan 50 centin kolikko vuodelta 2008 jossa on arvopuolella numeroiden tausta samalla tasolla kuin reuna mutta kartan tausta on reunaa syvemmällä niinkuin sen pitäisi olla ja kartassakin on jotain poikkeavaa. Onko kyseessä normaali kolikko vai virhelyönti.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kuule ihan on normaali. tässä on hyvä esimerkki siitä että miten noi "onnenonkijat" luulee noita tavallisia lantteja joiksikin "harvinaisuuksiksi"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


50cent kirjoitti:

Hei kaikille, tuli vastaan 50 centin kolikko vuodelta 2008 jossa on arvopuolella numeroiden tausta samalla tasolla kuin reuna mutta kartan tausta on reunaa syvemmällä niinkuin sen pitäisi olla ja kartassakin on jotain poikkeavaa. Onko kyseessä normaali kolikko vai virhelyönti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu