Ennen se on aina haettu Euro-Marketista.
Pelkästään sen vuoksi, että sieltä löytyi halvimmat kinkut.
Enää se ei taida onnistua, joten tulikin pieni tenkkapoo:
Mistä tänä Jouluna edullisin kinkku?
Osuuskauppaa on turha tähän sotkea mukaan ja Lidlin voitte unohtaa heti kättelyssä.
Ja hei...yrittäkää edes teeskennellä asiallista käyttäytymistä...
Pelkästään sen vuoksi, että sieltä löytyi halvimmat kinkut.
Enää se ei taida onnistua, joten tulikin pieni tenkkapoo:
Mistä tänä Jouluna edullisin kinkku?
Osuuskauppaa on turha tähän sotkea mukaan ja Lidlin voitte unohtaa heti kättelyssä.
Ja hei...yrittäkää edes teeskennellä asiallista käyttäytymistä...
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tiedä onko tämä asiallisen käyttäytymisen teeskentelyä, mutta.
Piukoilla on Sinunkin rahasi.
Joulukinkun hinnan ei nyt pitäisi olla niin tärkeä, sehän hankitaan vain kerran vuodessa.
Itse hankin, mahdollisuuksien mukaan, tuoreen, ei pakastekinkun.Näitä saa tilaamalla ainakin Perniön Lihan tehtaanmyymälästä.
Toinen mahdollisuus on, että käännyt muslimiksi ja lopetan sian syömisen kokonaan.
Kinkku on parina viime vuonna ostettu Forssan Prismasta. Sieltä ne jouluostokset saa paljon edullisemmin kuin Salosta.
Erikoisemmat herkut Tutun kauppahallista, joululahjat myös Turun hyvistä erikoisliikkeistä.
Saloon ei meidän perheen rahoja tuoda koska Salo halua lakkauttaa haja-asutusalueiden viimeisetkin palvelut. Salon fiksut päättäjä haluavat lakkauttaa kaikki liitoskuntien palvelut ja sen jälkeen puhutaan kauniisti kuinka meidän pitäisi tukea Saloa, ei käy.
Jos kerran Salon sairaalan toimintoja ja työpaikkoja voidaan siirtää Turkuun niin miksi me emme saisi siellä käydä ostoksilla. Mitä järkeä on tukea sellaisen kaupungin toimintaa joka vähät välittää meidän työpaikoistamme.
Ja erikoiskiitokset liikuntatoimen johtaja Hilpi Tanskalle: Lakkautit maaseudun kuntolaatikot ja sait säästöjä 1500€. Samaan aikaan veturitalli tekee tappiota 500 000.
Mahtoiko liikuntatoimenjohtaja tietää että näillä niin vähäpätöisen oloisilla kuntolaatikoilla oli monille vanhemmille ihmisille suuri sympolinen merkitys ja se sai monet lisäkseni boikotoimaan Saloa ostospaikkana. Niin että hyvin toimittu.
Pian kunnasta ulos suuntautuvan rahävirtasi aiheuttama kassavaje rikkoo kuntaliitoksen. Sitten palvelut, kuntolaatikot ja irtisanotut entisen kunnan työntekijät tuodaan takaisin. Lopuksi Elop palauttaa Nokian tehtaan ja lotto siirtyy takaisin lauantai-iltaan ylelle.