järjettömyyden voitto

Porin tulee sitten melkoinen hirvitys ihan keskustaan. Mikä ihmeen järki tässäkin, kysyn vaan.

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194851117045/artikkeli/tornitalon tyot alkavat porissa mahdollisesti kevaalla.html
9211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Harvemmin tuonkorkuisia pikkukaupungeissa on, mut mun puolesta saa tulla.

Äänestä

Hirvitys? Tässä vasta on hienoa suunnittelua verrattuna puuvillan floppaukseen. Toivottavasti yläkertaan tulee lounasravintola josta näkymät kaikkiin ilmansuuntiin kaupungin yli. Tulen asioimaan ja useasti.

Äänestä

eikös ylimmän kerroksen penthouse huoneisto ole jo myyty jollekin suht varakkaalle henkilölle?

Äänestä

Olen ostanut koko talon ja kun se on valmis, muutan sen sambakarnevaalikyläksi.Jatkuvalla letkajenkalla ja karnevaalinpidolla on varmasti elävöittävä vaikutus keskustaan ja yöunta toivoviin ihmisiin.Ei onnistu.Meillä ei nukuta.Samba all night long!

Äänestä

MUUTA AHLASII JOS AHISTAA

Äänestä

Komee on kuvassa, mutta entä sitten kun se on valmis? Lähes aina tuonkokoiset suunnitellaan hienoiksi ja sitten aletaan säästämään ja se vaikuttaa lopputulokseen rumentavasti. Näitä esimerkkejä on suomi pullollaan.

Äänestä

Tuo yläkerran lounasravintola oli hyvä idea. Ihan pelkästään sen takia että kaikki kaupungin itseään parempina pitävät pikku mikkihiiret menisivät sinne ja itse saisi lounastaa paremmissa paikoissa rauhassa maantasalla.

Äänestä
  • Sielläpä nilkuttaa ja huutelee miljoonistaa, halavatun juntit.

    Äänestä

  • Sinne vaa stana kirjoitti:

    Sielläpä nilkuttaa ja huutelee miljoonistaa, halavatun juntit.

    Siihen tulee pakolaiskeskus ja te maksatte

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.jörö. kirjoitti:

Porin tulee sitten melkoinen hirvitys ihan keskustaan. Mikä ihmeen järki tässäkin, kysyn vaan.

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194851117045/artikkeli/tornitalon tyot alkavat porissa mahdollisesti kevaalla.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu